Ranking 7 najlepszych nożyc akumulatorowych do żywopłotu

nożyce do żywopłotu akumulatorowe

Utrzymanie żywopłotu w dobrej kondycji wymaga wysiłku. Przycinanie gałęzi zwykłym sekatorem to karkołomne wyzwanie. Dzięki nożycom akumulatorowym praca idzie sprawniej, a żywopłot cieszy oko przez cały sezon. W tym wpisie przedstawimy propozycje sprawdzonych nożyc akumulatorowych. To urządzenia do cięcia żywopłotu niewymagające ciągnięcia za sobą kabla elektrycznego. 

Jak wybrać najlepsze nożyce do żywopłotu akumulatorowe? W naszym rankingu znajdziesz lekkie i poręczne nożyce sprawdzające się podczas cięcia młodych żywopłotów oraz urządzenia przeznaczone do cięższych prac w ogrodzie. Mamy nadzieję, że zestawienie ułatwi Ci wybór odpowiedniego modelu. 

Nasz Wybór 7 Najlepszych nożyc do żywopłotu akumulatorowych w 2024

Ranking nożyc do żywopłotu akumulatorowych

Nożyce do żywopłotu Ryobi 45 cm

nożyce do żywopłotu ryobiAkumulatorowe nożyce do żywopłotu Ryobi do formowania żywopłotów i pielęgnacji krzewów. Ostrze szlifowane diamentowo o długości 45 cm poradzi sobie z przecięciem średniej wielkości drzewek.

Grubość cięcia wynosi 1,8 cm, co w przypadku nożyc akumulatorowych nie jest złym wynikiem. Miękki uchwyt pozwala na większy komfort w trakcie pracy. Dużą zaletą jest niska waga urządzenia (2,5kg), dzięki której nie obciąża ono nadmiernie ramion. Brakuje pełnego wyposażenia. Akumulator i ładowarkę należy dokupić osobno. 

Zalety

 • solidne ostrze
 • niska waga 

Wady

 • brak baterii i ładowarki w zestawie 
 • brak osłonki chroniącej ostrze 

Nożyce akumulatorowe Bosch 45 cm

nożyce do żywopłotu bosh Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosh o wyjątkowo kompaktowych rozmiarach i niskiej wadze (2,3 kg). Umożliwiają swobodne manewrowanie i komfort pracy. Listwa o długości 45 cm i 15 mm odstępach między nożami nadaje się do lżejszych prac ogrodowych.

Ostrze szlifowane techniką diamentową oznacza precyzyjne cięcia. Osłona na końcu listwy chroni urządzenie przed przypadkowym spotkaniem z murem lub ścieżką. Nożyce zostały wyposażone akumulator 18V 2.O Ah oraz ładowarkę. 

Zalety 

 • wielofunkcyjność
 • wysoka moc 

Wady

 • czasochłonna wymiana ostrzy 
 • brak akumulatora i ładowarki w zestawie 

Nożyce akumulatorowe Makita 35 cm

nożyce do żywopłotu makitaTe nożyce do trawy i ścinania żywopłotu to wielozadaniowe urządzenie ogrodowe oferujące wysoką wydajność. Wyposażone w dwa rodzaje wymiennych ostrzy do cięcia żywopłotu i trawy wokół narożników. Urządzenie Makita jest dobrej jakości sprzętem, z możliwością ustawienia wysokości cięcia w 3 pozycjach, co oznacza jeszcze precyzyjniejszą pracę.

Dzięki gumowanej rękojeści nożyce do żywopłotu doskonale leżą w dłoni. To umożliwia pewny chwyt i bardziej komfortową pracę. Możliwość zastosowania dodatkowego uchwytu przedłużającego zwiększa użyteczność nożyc. Pomimo niewielkich gabarytów nożyce ważą prawie 2 kg. Zestaw wymaga dokupienia akumulatorów oraz ładowarki.

Zalety

 • wielofunkcyjność 
 • wysoka moc 

Wady 

 • czasochłonna wymiana ostrzy 
 • brak akumulatora i ładowarki w zestawie 

Nożyce akumulatorowe Graphite 51 cm

nożyce do żywopłotu graphiteNożyce ogrodowe akumulatorowe o długości cięcia 51 cm. Sprawdzą się podczas przycinania małych i średnich żywopłotów. Do zestawu dołączona jest ładowarka oraz akumulator o pojemności 4.0 Ah. Tak pojemna bateria umożliwia nawet 90 minut płynnej pracy.

Nożyce pozwalają na cięcie dość cienkich łodyg do maksymalnej długości 1,5cm. Posiadają zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, a także osłony części nożowej oraz dłoni co zwiększa bezpieczeństwo w czasie pracy. Plusem tego modelu jest stosunkowo niewielka waga (3,2 kg) pomimo sporej szerokości tnącej.

Zalety 

 • szerokość cięcia 
 • zestaw wraz z baterią i ładowarką

Wady 

 • umiarkowana moc urządzenia

Nożyce akumulatorowe Powermat 45 cm

nożyce do żywopłotu powermatNożyce do cięcia żywopłotu firmy Powermat o szerokości tnącej 45cm wyposażone w wysokiej jakości ostrze ze stali wysokowęglowej. Umożliwiają cięcie gałęzi do maksymalnej grubości 16 mm, co można uznać za umiarkowane osiągnięcie. Z tego względu sprawdzą się w niedużym ogrodzie.

Posiadają blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym włączeniem ruchu ostrzy. Na końcu znajduje się osłona chroniąca przed uszkodzeniem ostrza podczas cięcia przy ziemi lub wokół muru. Waga nożyc z akumulatorem wynosi 3,35 kg, co oznacza, że nie należą one do najlżejszych na rynku. Do zestawu dołączony jest akumulator 2 Ah oraz ładowarka.

Zalety

 • atrakcyjna cena 
 • wytrzymały akumulator 

Wady

 • brak przeźroczystej osłonki ochronnej

Nożyce akumulatorowe Stiga 70 cm

Nożyce przeznaczone do trudniejszych zadań w ogrodzie. Wyposażone w wyjątkowo długą listwę tnącą, która sprawdzi się podczas przycinania szerokich żywopłotów. Podwójne, hartowane ostrze o szerokości 55cm i zębom ostrzy rozstawionym co 18 mm poradzi sobie bez problemu ze średnimi i grubszymi gałęziami. Akumulator 20V (2Ah) zapewnia ciągłą pracę przez około 40 minut.

Zaletą tego sekatora jest miękki, ergonomiczny uchwyt obracający się o 180 stopni, co pozwala dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc. Podwójny włącznik zwiększa bezpieczeństwo podczas prac z urządzeniem. Dzięki wbudowanej osłonce końcówki, nożyce nie spowodują zadrapań na ścianach lub ścieżkach. Pomimo długiej listwy tnącej sekator waży niewiele (2,61 kg).

Plusy 

 • długa listwa tnąca
 • niska waga
 • obrotowy uchwyt

Minusy 

 • silnik szczotkowy 

 

Nożyce akumulatorowe DeWalt 55 cm

Nożyce na wysięgniku przeznaczone do przycinania wysokich krzewów i żywopłotów. Duży zasięg 3,35m oraz wysuwana, głowica posiadająca 7 pozycji oraz możliwość regulacji w zakresie 180 stopni pozwala wykonywać nawet trudne zadania w ogrodzie w pełnej kontroli nad urządzeniem. Solidne, hartowane ostrze o długości 55m i spora szerokość cięcia, która wynosi 25 mm to cechy zapewniające niezawodne przycinanie i znacznie mniejsze ryzyko zacięć. 

Nożyce na drążku to najlepszy wybór dla osób posiadających roślinność o dużej wysokości. Miękki uchwyt podnosi komfort podczas pracy bez względu na pozycję roboczą. Smukła budowa sekatora teleskopowego ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.  Na akumulatorze o pojemności 5 Ah nożyce mogą pracować aż do 75 minut. W zestawie brakuje akumulatora i ładowarki. 

Plusy 

 • smukła i lekka konstrukcja
 • stosunkowo niska waga
 • regulacja w zakresie 180 stopni w 7 pozycjach

Minusy:

 • konieczność dokupienia zestawu zasilającego

Czy warto kupić nożyce akumulatorowe do żywopłotów?

 

Nożyce elektryczne to wydajny i stosunkowo lekki sprzęt ułatwiający pielęgnacje żywopłotów i roślin w ogrodzie. Urządzenia te są wygodne w użytkowaniu za sprawą kompaktowych wymiarów. Modele zasilane sieciowo wymagają bliskości źródła prądu, co znacząco ogranicza pracę. Podczas pracy należy kontrolować pozycję kabla, by uniknąć jego przecięcia lub naruszenia. Zaletą tego typu sekatorów jest ciągła praca bez przestojów.

Opisywane modele akumulatorowe oferują większą swobodę, ponieważ nie są uzależnione od źródła prądu. Dzięki akumulatorowi możliwa jest maksymalnie godzinna lub półtoragodzinna praca. Po tym czasie baterię należy naładować. Nożyce akumulatorowe najlepiej sprawdzają się w przypadku niewielkich ogrodów oraz do pielęgnacji pojedynczych roślin. Urządzenia te generują stosunkowo niski poziom hałasu. Niewielkie gabaryty i niska waga pozwalają precyzyjnie przycinać przydomowe krzewy. 

Jakie wady posiadają nożyce akumulatorowe? 

 

Nożyce akumulatorowe wciąż nie są w stanie zapewnić tak wysokiej mocy i ciągłości pracy jak sekatory spalinowe czy zasilanie sieciowo. Stosunkowo niska moc silnika oraz ograniczona pojemność akumulatorów nie pozwala na w pełni wygodną i komfortową pracę z pokaźnymi żywopłotami. Niemniej jednak są to urządzenia skrojone pod oczekiwania osób posiadających nasadzenia o małej lub średniej powierzchni.  

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie sekatora akumulatorowego? 

 

Moc silnika 

Poszukując solidnych nożyc akumulatorowych, warto zwrócić uwagę na moc silnika oraz pojemność akumulatora. Urządzenia oferujące maksymalnie wydajną pracę w tej kategorii to modele wyposażone w akumulator o napięciu powyżej 30V. Istotny jest również czas pracy urządzenia przy pełnym naładowaniu akumulatora. W przypadku tego rodzaju urządzeń standardem jest 45-60 minut. 

Listwy tnące 

Długość listew tnących należy dopasować do własnych potrzeb. Warto uwzględnić przy tym rozmiar oraz kształt żywopłotu. Osobom, które najczęściej formują rośliny w kształty kuliste czy stożkowe najbardziej przysłużą się modele z krótszymi ostrzami i niską wagą. Posiadaczom wysokich żywopłotów najbardziej przyda się sekator z wysięgnikiem. Znaczenie ma również rozstaw ząbków. Im szerszy, tym grubsze gałęzie można przyciąć, zakładając przy tym wyższą moc silnika. 

Dodatkowe udogodnienia

Podczas przycinania krzewów i żywopłotu przydaje się również wygodna, miękka rękojeść oraz osłonka na ostrze zabezpieczająca przed spotkaniem ostrza z murem lub ścieżką. Wiele modeli posiada również obrotowy uchwyt pozwalający na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 

Podsumowanie. Jakie nożyce do żywopłotu akumulatorowe będą najlepsze?

Nożyce akumulatorowe to urządzenia zapewniające dużą swobodę podczas pracy z żywopłotem. Brak kabla zasilającego i cicha praca to zalety wpływające na komfort użytkowania. Przed zakupem sekatora zasilanego akumulatorem warto zwrócić uwagę na takie parametry jak moc urządzenia, waga czy długość listwy tnącej. Na uwagę zasługuje poręczny sprzęt marki Makita DUM604ZX do cięcia niewielkich żywopłotów i trawy. Z kolei w pracy z szerszymi żywopłotami lepiej sprawdzą się nożyce akumulatorowe Stiga SHT100AEAKU

 

 

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

© Po Prostu Budownictwo