Ranking 7 najlepszych nożyc elektrycznych do żywopłotu

nożyce do żywopłotu elektryczne ranking

Każdy, kto posiada ogród wie, ile wysiłku wymaga utrzymanie go w dobrej kondycji, szczególnie jeśli teren porastają różnego rodzaju krzewy. Pracę z roślinnością zdecydowanie ułatwiają elektronarzędzia ogrodowe, takie jak nożyce elektryczne do przycinania żywopłotu i krzewów. 

W naszym rankingu przedstawimy wydajne modele nożyc zasilane sieciowo. Wśród nich znajdziesz urządzenia lekkie i poręczne do mniejszych krzewów, ale i modele oferujące stałą i wysoką moc, które przydają się do cięższych prac z żywopłotem. Jakie są najlepsze nożyce do żywopłotu?

Nasz Wybór 7 Najlepszych nożyc elektrycznych do żywopłotu 

Ranking nożyc elektrycznych do żywopłotu

Nożyce elektryczne sieciowe Riwall 61 cm 

Nożyce sieciowe REH 6261 o mocy 620 W gwarantują długą i wydajną pracę bez przerw. Przeznaczone do średnich i dużych ogrodów. Dużą zaletą jest obrotowy uchwyt, który pozwala na pracę w wielu pozycjach. Kształt i długość nożyc umożliwia precyzyjne docinanie szerokich i płaskich żywopłotów oraz krzewów.

Grubość cięcia 2,4 cm w zupełności wystarczy do prostych prac ogrodowych. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, ale nie należy do najlżejszych (3,5 kg), dlatego dla wielu osób może ono stać się męczące przy dłużej pracy. Bezpieczną pracę zapewnia specjalna osłona, a także hamulec bezpieczeństwa i warstwa antypoślizgowa pokrywająca rękojeść. Składany uchwyt ułatwia transport i przechowywanie nożyc. 

Plusy

 • duża moc
 • szerokość cięcia
 • obrotowy uchwyt

Minusy

 • waga urządzenia

Nożyce elektryczne sieciowe NAC 51 cm

nożyce do żywopłotu nacNożyce do żywopłotu NAC zasilane sieciowo, oferują długość ostrza wynoszącą 51 cm. To pozwala wykorzystywać je do przycinania szerszych żywopłotów. Moc nożyc wynosi 600W, dlatego z powodzeniem pomogą one utrzymać dobrą kondycję krzewów w średnim i większym ogrodzie.

Maksymalna średnica cięcia gałęzi to 2 cm, co jest przyzwoitym wynikiem. Urządzenie sieciowe wiąże się najczęściej z wyższą wagą, która w tym przypadku wynosi 3kg. Dzięki ergonomicznie ukształtowanemu uchwytowi nożyc praca z roślinami jest bezpieczniejsza i wydajniejsza. Obrotowa rączka o 45 lub 90 stopni w prawo lub w lewo zwiększa komfort pracy. 

Plusy

 • moc urządzenia 
 • obrotowa rączka 
 • stosunkowo niska cena

Minusy

 • brak 

Nożyce elektryczne sieciowe Makita 65 cm

nożyce do żywopłotu elektryczne makitaElektryczne nożyce do cięcia żywopłotu marki Makita wyróżniają się w zestawieniu za sprawą długiej, 65-centymentrowej listwy tnącej. Mimo to, nożyce nie ważą aż tak wiele, bo 3,8 kg. Sprzęt wymaga jednak silniejszej ręki. Podkaszarka posiada wygodną, ergonomiczną rękojeść, która zapewnia pewny chwyt. Hamulec elektryczny zatrzymujący pracę po zwolnieniu spustu zwiększa wygodę pracy i zapewnia bezpieczeństwo.

Wytrzymały silnik o mocy 550W powala na dłuższą pracę bez przestoju. Ostrza zabezpieczone powłoką z nieelektrolitycznego niklu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nożyce Makita UH6570 oferują grubość cięcia wynoszącą 21mm, co z pewnością wystarczy do pielęgnacji żywopłotu nawet z grubszymi gałęziami. Minusem nożyc Makita może być słaba dostępność poszczególnych elementów, które mogłyby wymagać pogwarancyjnej naprawy.

Plusy

 • długa listwa tnąca
 • hamulec bezpieczeństwa
 • solidne wykonanie

Minusy

 • dostępność części do naprawy pogwarancyjnej, w razie potrzeby.

Nożyce elektryczne sieciowe Bosch 55 cm

nożyce do żywopłotu elektryczne boshPiła do cięcia żywopłotów o kompaktowych wymiarach. Ważące zaledwie 2,6kg nożyce poradzą sobie z prostymi zadaniami w ogrodzie. Ostrza mają długość 45 cm a rozstaw zębów to 16 mm. Moc nożyc wynosi tylko 420W, ale z pewnością to wystarczy do przycinania małych i średnich żywopłotów.

Nożyce są wyposażone w system zapobiegający blokowaniu ostrzy oraz podwójne ostrza, co jest przydatne do zapewnienia płynnej i sprawnej pracy bez przestoju. Niewielka waga i wymiary sprzętu pozwalają na swobodne manewrowanie.

Plusy

 • niska waga
 • podwójne ostrza

Minusy

 • niewielka moc

Nożyce elektryczne sieciowe Ripper 51 cm

nożyce do żywopłotu elektryczneKompaktowe nożyce do cięcia żywopłotu z dość długim 51-centymetrowym mechanizmem tnącym. Silnik o mocy aż 2000W zapewnia wydajną, ale i cichą pracę (102 dB). Ergonomicznie ukształtowana obudowa umożliwia pewny chwyt. Przeźroczysta osłona z tworzywa sztucznego zwiększa bezpieczeństwo pracy. Dwustopniowy system włączania uniemożliwia przypadkowe uruchomienie nożyc. Nożyce Ripper bez problemu poradzą sobie ze strzyżeniem małych i średnich żywopłotów. Nie są najlżejsze (3kg)w tym zestawieniu, ale wciąż nie należą do ciężkich modeli.

Plusy

 • atrakcyjna cena
 • cicha praca
 • wysoka moc urządzenia

Minusy

 • brak

Nożyce elektryczne sieciowe Black&Decker 50 cm

nożyce do żywopłotu elektryczne black deckerNożyce o mocy 450W pozwalają na precyzyjne przycinanie roślin. Optymalna długość ostrza wynosząca 50 cm daje spory zasięg. Wysokiej jakości, solidnie wykonane noże zapewniają trwałość i długą żywotność. Ergonomicznie zaprojektowana rączka zwiększa wygodę podczas pracy.

Nożyce są stosunkowo lekkie (2,1 kg). Tak niska waga sprawia, że urządzenie świetnie sprawdza się podczas dłuższej pracy wymagającej intensywnego manewrowania. Nożyce z rozstawem noży 18 mm są idealne do pracy przy mniejszych żywopłotach z drobniejszymi gałęziami. Przeźroczysta osłona chroni użytkownika i umożliwia lepszą widoczność podczas pracy.

Plusy

 • kompaktowe wymiary
 • niska waga
 • długość ostrza

Minusy

 • niska moc urządzenia

Elektryczne nożyce do żywopłotu Ryobi RHT6760RL 60cm

nożyce do żywopłotu elektryczne ryobiDługie nożyce do żywopłotu z 60-centymetrową listwą tnącą. Wyposażone w dodatkową  nasadkę HedgeSweep do zgarniania ścinków jeszcze podczas pracy. Obracana rękojeść pozwala na większą kontrolę oraz ergonomię pracy. Silnik o mocy 650W zapewnia wydajne cięcie żywopłotu. Odstępy między ostrzami wynoszące 30 mm umożliwiają cięcie starszych żywopłotów z grubszymi gałęziami. System Anti-Jam zapobiega zakleszczeniu się ostrzy, a funkcja piłowania płynne cięcie.

Plusy

 • obracana rękojeść
 • nakładka HedgeSweep
 • funkcja piłowania

Minusy

 • stosunkowo wysoka waga (4kg)

Czy warto wyposażyć się w nożyce elektryczne do żywopłotów? Odpowiedź jest prosta

Pilarka do żywopłotu to urządzenie przydatne w czasie prac pielęgnacyjnych i porządkowych w ogrodzie. Do wyboru mamy nożyce zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Różnią się one od siebie m.in. mocą silnika, długością ostrzy, możliwościami tnącymi czy dodatkowymi udogodnieniami usprawniającymi pracę. Dostępne są także modele nożyc do żywopłotu na wysięgniku, czyli tzw. nożyce teleskopowe pozwalające ciąć wysokie żywopłoty bez użycia drabiny. Modele elektryczne dobrze spełniają potrzeby osób posiadających małe i średnie ogródki z niewieloma nasadzeniami. Nożyce elektryczne pozwalają zaoszczędzić wiele czasu i sił na żmudnym przycinaniu żywopłotu i krzewów za pomocą ręcznych narzędzi. W przeciwieństwie do modeli spalinowych jest to rozwiązanie ekologiczne. Nie generuje spalin i zbyt dużego hałasu. 

Na co zwrócić uwagę kupując dobre elektryczne nożyce do żywopłotu? Koniecznie sprawdź te parametry

Moc silnika 

Nożyce do podcinania żywopłotu tak jak inne elektryczne urządzenie ogrodowe np. kosiarki do trawy, do skutecznej pracy muszą posiadać odpowiednią moc silnika. Do przycinania niewielkich krzewów takich jak np. tuje, które mają dość cienkie gałązki, wystarczy przycinarka o mocy około 400 W. Grubsze gałęzie wymagają mocniejszego narzędzia z silnikiem przynajmniej 600 W. Znaczenie ma również typ silnika. Dłuższą żywotnością cieszą się konstrukcje bezszczotkowe. 

Urządzenie do pracy z dużymi, zdrewniałymi żywopłotami powinno mieć również silnik z wysokim momentem obrotowym rzędu 60-80 NM (niutonometrów). Im wyższy moment obrotowy, tym szybsze cięcie. 

Rodzaj i długość ostrza 

Poszukując dobrych nożyc do żywopłotu, trzeba zwrócić uwagę na trzy aspekty związane z ostrzami i nożem. Jeśli chodzi o długość ostrza, to optymalną  jest ta w zakresie 45-60 cm, jednak ten parametr zależy również od indywidualnych potrzeb i upodobań. Dłuższe ostrza z pewnością przyśpieszą pracę w ogrodzie, ale i utrudnią manewrowanie sprzętem. Praca z nimi będzie mniej precyzyjna i z pewnością bardziej męcząca dla ramion. 

Dostępne są również dwa rodzaje ostrzy: jednostronne i dwustronne. Sekatory jednostronne posiadają pojedyncze ostrze. Polecane do cięcia gęstszych, płaskich żywopłotów. Modele dwustronne sprawdzą się w przypadku roślin o trudnej strukturze i skomplikowanych kształtach. 

Ostatnią kwestią jest rozstaw ząbków. Im szerszy, tym grubsze gałęzie można ciąć, zakładając przy tym wyższą moc silnika. Standardową szerokością jest ta wynosząca 20 mm. Taki rozstaw ząbków sprawdzi się w przypadku niedużych krzewów i żywopłotów. 

Waga i wielkość

Parametry te powinny być dopasowane do oczekiwań samego użytkownika. Dobrze sprawdzają się urządzenia o mniejszych gabarytach, poręczniejsze. Praca z ciężkimi nożycami powyżej 3,5 – 4 kg  w przypadku wyższego żywopłotu może okazać się niekomfortowa i zbytnio obciążać ramiona. 

Poziom hałasu

Przed zakupem urządzeń elektrycznych do pracy w ogrodzie warto zwrócić uwagę na hałas, jaki generują. Modele nożyc elektrycznych cechują się znacznie cichszą pracą niż ich spalinowe odpowiedniki. Mimo to elektryki również mogą być dość hałaśliwe.

Dodatkowe udogodnienia 

Podczas pracy z tego rodzaju sprzętem bardzo przydaje się osłona, która chroni dłonie przed zsunięciem się w kierunku ostrza i drobnymi odłamkami. Bezpieczną pracę ułatwia także antypoślizgowa rękojeść. To dodatkowa ochrona zapewniająca pewny chwyt. Nożyce powinny być także wyposażone w hamulec bezpieczeństwa. Wiele modeli można zatrzymać niemalże natychmiast po zwolnieniu spustu. Przydatny jest także dodatkowy uchwyt umożliwiający pracę dwoma rękami, który posiada zdecydowana większość urządzeń.

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe czy sieciowe – jakie wybrać?

Decydując się na zakup nożyc elektrycznych mamy do wyboru narzędzia zasilane akumulatorem i sieciowo. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Posiadając gruby i gęsty żywopłot, warto rozważyć nożyce sieciowe, ze względu na mocniejszy silnik. Praca z nimi nie musi być przerywana, przez co idzie zdecydowanie sprawniej. Niestety ograniczenie kablem jest dla wielu osób zbyt dużym minusem szczególnie jeśli rośliny są od siebie oddalone. 

Kompaktowymi urządzeniami do drobnych prac w ogrodzie są nożyce akumulatorowe. Zapewniają one wygodną pracę bez kabla. Aby zagwarantować sobie płynną pracę, warto wyposażyć się w akumulator o większej pojemności. Jaki czas pracy na jednej baterii można uznać za przyzwoity? Dobrym wynikiem jest już około 30-45 minut nieprzerwanej pracy z urządzeniem. 

Czy nożyce do żywopłotu wymagają ostrzenia?

Naostrzone nożyce to podstawa do sprawnego przycinania roślin. Materiał nożyc zużywa się podczas użytkowania i jest to zupełnie naturalne, bez względu na rodzaj urządzenia. W tym przypadku istotna jest jednak jakość ostrza, im wytrzymalsze noże tym nieco rzadziej trzeba je ostrzyć. Warto wybierać te szlifowane technika diamentową. Każdy nóż ostrzy się osobno, po rozkręceniu, za pomocą dedykowanego pilika albo specjalnej maszynki. Warto taki zabieg wykonywać przed każdym sezonem, by zapewnić sobie skuteczną i satysfakcjonującą pracę. 

Podsumowanie. Jakie nożyce do żywopłotu elektryczne będą najlepsze?

Nożyce elektryczne są sprzętem ogrodowym polecanym do średnich i małych ogrodów. Nożyce te w przeciwieństwie do tych spalinowych generują znacznie mniejszy hałas. Wybierając odpowiedni dla siebie model, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parametry takie jak moc, wagę, długość listwy tnącej i rodzaj ostrza. Ze swojej strony polecamy modele uznanych producentów np. Makita czy Bosh. Na uwagę zasługują również inne nożyce wymienione w naszym rankingu marek takich jak Ryobi czy Riwall. To nożyce, które również podołają mniejszym i większym wyzwaniom w ogrodzie. 

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.