Czym się kierować przy wyborze projektu domu?

rsz_2rsz_adobestock_299766575_1

Wybór odpowiedniego projektu domu to nie lada wyzwanie. Trzeba pamiętać o wielu ważnych kwestiach, a także dobrze zastanowić się, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w przypadku indywidualnych potrzeb rodziny. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, co warto wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiedni projekt domu.

Projekt domu – warunki zabudowy na działce

Bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o wybór projektu domu, są warunki zabudowy na działce. W dokumentacji, którą można pozyskać od odpowiedniego urzędu, znajdziesz najważniejsze informacje, dzięki którym wybierzesz projekt uwzględniający odpowiednią geometrię dachu i kąt jego nachylenia, a także wysokość budynku, czy też szerokość elewacji frontowej.

Dom parterowy czy piętrowy?

Gdy sprawdzisz już warunki zabudowy na działce, zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem w przypadku Twojej rodziny będzie dom parterowy, czy piętrowy. Główne zalety domu parterowego to:

  • Brak schodów – ułatwienie dla małych dzieci i seniorów.
  • Łatwiejsza integracja – w domu parterowym członkowie rodziny są często bliżej siebie niż w przypadku domu piętrowego. Zadbanie o więzi może być łatwiejsze.
  • Brak problemów w utrzymaniu stałej temperatury w całym budynku.

Przemawia do Ciebie takie rozwiązanie? Polecam projekty domów parterowych Domowe Klimaty. Oferta jest bardzo różnorodna, a więc na pewno znajdziesz odpowiedni projekt.

Także dom piętrowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Główne zalety takiego rozwiązania to:

  • Brak trudności w organizacji prywatnej przestrzeni dla każdego domownika – możliwości jest naprawdę wiele, każdy w takim domu może poczuć się swobodnie i komfortowo.
  • Powierzchnia działki nie musi być duża – dobra wiadomość dla osób, które dysponują na przykład wąską lub niewielką działką, a także dla tych, którzy pragną urządzić imponujący ogród.
  • Możliwość podziału domu na dwa mieszkania.

Szukasz projektu domu piętrowego dostosowanego do potrzeb rodziny? Polecam projekty domów na stronie domoweklimaty.pl. Pracownia funkcjonuje od ponad 25 lat, podąża za trendami, a na stronie internetowej regularnie pojawiają się nowe projekty.

Układ domu na działce i dodatkowe potrzeby

Wybierając projekt domu, zwróć uwagę także na jego układ w stosunku do stron świata. Pomieszczenia, w których przebywa się w trakcie dnia, powinny być zaplanowane od strony południowej, południowo-zachodniej lub południowo-wschodniej. Dzięki temu będą nagrzewać się przez cały dzień dzięki promieniom słonecznym. Pomieszczenia, które nie wymagają zbyt dużej ilości światła słonecznego, można zlokalizować po stronie północnej. Sypialnie warto zaś usytuować w miejscu, które umożliwi budzenie się wraz ze słońcem, a więc od strony wschodniej. Polecam projekty domów na stronie domoweklimaty.pl, a także blog pracowni. Znajdziesz tam wiele cennych porad.

Także dodatkowe potrzeby mają duże znaczenie. Marzy Ci się przytulna biblioteka z wygodnym fotelem? A może chcesz mieć dobrze zaprojektowaną garderobę lub komfortowy gabinet do pracy i nauki? Pamiętaj o tych potrzebach podczas poszukiwań. Polecam projekty domów parterowych Domowe Klimaty i nie tylko. Znajdziesz tam wiele różnych możliwości.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.