Popularność pasków LED – skąd się wzięła i dlaczego oświetlenie to zdobyło tylu wielbicieli?

document_image_rid4 (1)

Gra świateł jest nieodłącznym elementem aranżacji wnętrz. Każdy doskonale wie, w jak dużym stopniu od światła zależy wygląd konkretnego pomieszczenia oraz panujący w nim klimat. Nie da się ukryć, wszyscy chcemy czuć się dobrze w swoich domach czy mieszkaniach.

Gra świateł jest nieodłącznym elementem aranżacji wnętrz. Każdy doskonale wie, w jak dużym stopniu od światła zależy wygląd konkretnego pomieszczenia oraz panujący w nim klimat. Nie da się ukryć, wszyscy chcemy czuć się dobrze w swoich domach czy mieszkaniach.

Dobre światło wpływa bezapelacyjnie na kszałtowanie samopoczucia, a także pomaga w pełni się zrelaksować. Grunt, aby było ono odpowiednio dobrane i służyło wszystkim celom w domu. Doskonałą formą oświetlenia dekoracyjnego są paski LED. Już od kilku lat cieszą się sporą popularnością zarówno w nowszych, jak i starszych budynkach mieszkalnych. Czym jest ten rodzaj oświetlenia i dlaczego tak często się po niego sięga? O tym poniżej.

Czym są paski LED?

Raczej każdy z nas miał już możliwość zobaczenia, jak taśma LED prezentuje się na żywo. To, co ją wyróżnia to z pewnością wszechstronność oraz możliwość stosowania w niemal każdym miejscu, w dowolnej formie.

Pasek LED to w skrócie zbiór połączonych ze sobą diod oświetleniowych, umieszczonych na elastycznej warstwie laminatu. Główną cechą takiego asortymentu jest możliwość dowolnego zginania oraz ustalania długości samego paska. Co więcej, odległość wcale nie musi być mierzona przed zakupem i zlecana do przycięcia sprzedawcy bądź producentowi. Każdy z nas może samodzielnie uciąć pasek LED. Wystarczy jedynie stosować się do rysunków zamieszczonych na powłoce zabezpieczającej.

Dlaczego oświetlenie to stało się tak popularne?

Początkowo, używało się taśm LED wyłącznie do podświetlania blatów kuchennych. Ciekawą techniką było mocowanie ich u spodu szafek wiszących w taki sposób, by oświetlały cały blat po jego długości. Do dziś z resztą takie rozwiązanie jest bardzo modne i stosowane przez większość. Z czasem jednak, zaczęto używać tej formy oświetlenia dekoracyjnego wszędzie. Spore wrażenie robi montaż taśmy LED na podwiedzanych sufitach. Z pewnością dodaje to uroku każdemu pomieszczeniu. Oprócz tego, popularne jest również umiejscawianie ich za telewizorem.

Przez wzgląd na swoją wodoszczelność, taśmy LED mogą być montowane także w łazienkach, nawet przy kabinach prysznicowych czy wannach.

Inteligentne taśmy LED – o co w nich chodzi?

Wraz z upływającymi latami, producenci oświetlenia dekoracyjnego zrobili spory krok w przód. Mianowicie, wynaleziona została technologia oświetlenia SMART. Polega ona na tym, że przy użyciu specjalnego kontrolera do taśm, możemy takowym oświetleniem sterować z perspektywy aplikacji w telefonie. Do tego konieczna jest oczywiście sieć WiFi w domu, a także pobranie aplikacji konkretnego producenta. Wystarczy jedynie połączyć kontroler taśmy z routerem, a przy dostępie do internetu w smartfonie, będziemy mogli zarządzać swobodnie niemal każdym rodzajem światła w domu.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele ciekawych funkcji. Kluczową jest rzecz jasna możliwość świecenia i gaszenia w dowolnym momencie, za pomocą jednego kliknięcia w telefon. Oprócz tego, istnieje także opcja zmiany barwy, koloru i natężenia świecenia.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.