Przemysł drzewny — jakie narzędzia okażą się przydatne?

Praca z drewnem - jakie narzędzia okażą się przydatne? Zobacz!

Praca z drewnem to wymagające zadanie, która wymaga szczególnej ostrożności oraz umiejętności. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się wycinką drzew, czy ich odpowiednią obróbką, potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, który skutecznie usprawni pracę. Jakie narzędzia są przydatne w przemyśle drzewnym? W poniższym artykule przedstawiamy kilka propozycji.

Łuparki do drewna — do czego służą?

Łuparki do drewna to użyteczne narzędzia, które świetnie zastępują siekiery. Przeznaczone są do dzielenia drewna na mniejsze części i przygotowanie ich do dalszej obróbki. Bardzo dobrze sprawdzają się także w przygotowywaniu materiału na opał. Do ich głównych zalet należy możliwość dostosowania nacisku, dzięki czemu można używać ich zarówno w małych warsztatach, jak i rozbudowanych tartakach. Ponadto przy odpowiedniej obsłudze łuparki są bardzo bezpieczne i zapewniają wysoki komfort pracy ze względu na odciążenie użytkownika od dźwigania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że łuparki mogą być zasilane energią pobieraną z hydrauliki ciągników, przez co często korzysta się z nich bezpośrednio w miejscu ścinania drzew.

Do czego służą łuparki do drewna? Sprawdź!

Profesjonalne frezarki do drewna

Frezarki do drewna są popularnym narzędziem w branży stolarskiej i ciesielskiej. Dzięki nim możliwa jest obróbka tego materiału na części, które następnie wykorzystuje się do np. budowania mebli, czy elementów dachów. Ponadto frezarka świetnie sprawdza się do wycinania otworów i wpustów, tworzenia wgłębień, żłobień oraz profilowania krawędzi. Wybór sprzętu powinien być dostosowany do umiejętności i tego, jakie prace wykonujemy frezarki różnią się m.in.:

  • Usytuowaniem wrzecion — na rynku możemy znaleźć urządzenia dolno-, górno- oraz równowrzecionowe. Dla początkujących majsterkowiczów najlepszą opcją będzie korzystanie z frezarek górnowrzecionowych, a bardziej doświadczeni bez problemu obsłużą urządzenia dolnowrzecionowe.
  • Ilością wrzecion — wśród tych elektronarzędzi wymieniamy urządzenia z jednym lub wieloma wrzecionami.
  • Specyfiką obrabiania — jeśli zależy nam na skutecznej obróbce rantów i obrzeży drewna, warto zainwestować we frezarkę krawędziową. Z kolei frezarki nutowe bez problemu wytną różne rowki oraz wpusty.

W podobny sposób używa się tokarki do drewna — to, co różni ją od frezarki, to wprawianie drewna w ruch i obróbki za pomocą przymocowanego do urządzenia dłuta. Dzięki temu materiał przybiera ozdobny wygląd. Te oraz inne praktyczne maszyny do drewna można znaleźć w ofercie sklepu internetowego JP-Tech: https://jptech-maszyny.pl/maszyny-do-drewna

Wszechstronne pilarki stołowe

Przecinanie dużych ilości drewna ułatwia piła stołowa. Cechuje się ona prostą konstrukcją, dzięki której możliwa jest szybka i precyzyjna obróbka desek oraz innych drewnianych elementów. Krajzegi lub trajzegi, bo tak również nazywa się te urządzenia, zbudowane są ze stalowego stelaża, wymiennych tarcz oraz silnika o wysokiej mocy. Ponadto zapewniają bardzo dobry stan pociętego materiału, który nie będzie wymagał długotrwałego szlifowania.

Ze względu na prostotę obsługi, pilarki stołowe wykorzystywane są w wielu warsztatach stolarskich, meblarskich, a nawet na placach budowy. Oprócz sprawnego przygotowania drewna na opał jest przydatnym narzędziem do wycinania płyt meblowych i OCB, paneli podłogowych oraz listew. Warto wspomnieć, że dzięki wymiennym tarczom pilarki te mogą obrabiać również inne materiały jak metal czy nawet plastik.

Artykuł Sponsorowany

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.