Wynajem pomp do wody lub do ścieków – na czym polega różnica?

wynajem pomp ścieków

Pompowanie wody i ścieków to czynności, których wykonanie bywa niezbędne. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że do pracy z wodą czystą i zanieczyszczoną powinno się stosować odmienne urządzenia. Co je odróżnia? Sprawdzamy!

Wynajem pomp szlamowych i wiele więcej

Pompa to na pozór nieskomplikowane urządzenie, działające na prostych zasadach. Chodzi tutaj o nic innego jak wykorzystanie różnic w ciśnieniu do transportu cieczy. Czasami celem jest pozbycie się wody lub ścieków z danego obszaru. Innym razem może chodzić o coś przeciwnego, czyli wydobycie wody. Różnica w przeznaczeniu poszczególnych urządzeń sprawia, że ich różnorodność jest dziś bardzo duża.

Można zdecydować się na przykład na wynajem pomp szlamowych. To jedne z najpopularniejszych urządzeń z tej kategorii. Sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Podobnie pompy wysokociśnieniowe czy drenażowe. Istnieje też wiele innych modeli przeznaczonych do pompowania wody czystej lub zanieczyszczonej. Różnice w sprzęcie dotyczą bowiem nie tylko budowy, ale też wielu innych właściwości.

Profesjonalne firmy oferują nie tylko wynajem pompy do wody czy ścieków, ale też usługę doradczą. Profesjonalne wsparcie w zakresie tego, który model wybrać do danego zastosowania otrzymasz decydując się na wynajem pomp w Drial.

Jak uniknąć zatkania pompy?

Podstawowego podziału pomp dokonuje się przez kryterium poziomu zanieczyszczenia, z którym mogą pracować. Niektóre urządzenia są dostosowane jedynie do wody czystej, a zanieczyszczenia mogłyby je uszkodzić lub uniemożliwić skuteczne pompowanie. Duże ryzyko stanowi możliwość zatkania wirnika. Dlatego wynajem pomp do ścieków dotyczy urządzeń z wirnikami odśrodkowymi, które po prostu nie mogą ulec zatkaniu.

Wynajem pomp odpornych na zanieczyszczenia

Odporność na zanieczyszczenia to nie tylko zapobieganie zatykaniu poprzez odpowiednią budowę wirnika. Otóż zanieczyszczenia w ściekach to często substancje szkodliwie oddziałujące na metal i wiele innych materiałów. Nie brakuje tam substancji żrących. Niektóre z zanieczyszczeń osiadają na powierzchniach i powoli prowadzą do ich degradacji. Dlatego w tym zastosowaniu sprawdza się tylko sprzęt wykonany z odpowiednich materiałów.

Oferując wynajem pomp do zanieczyszczonej wody, wypożyczalnia zaproponuje sprzęt z materiału odpornego na działanie czynników żrących. Powinny to być materiały odporne na oddziaływanie w zasadzie wszystkich zanieczyszczeń, które mogą być obecne w ściekach. Pozwoli to uniknąć przykrej sytuacji, w której kontynuowanie pompowania okaże się niemożliwe lub dojdzie do poważnego uszkodzenia sprzętu.

Wynajem pomp do ścieków, czyli pompy zatapialne

Dzieląc pompy, często rozróżniamy też modele, którymi pracujemy z zewnątrz oraz modele zatapialne. Te drugie są szczególnie przydatne w pompowaniu ścieków. Nie trzeba stać przy nich nieopodal ścieków i stale nadzorować pracy urządzenia. Wystarczy zanurzyć sprzęt w ściekach, aby wykonał powierzone mu zadanie. W tej kategorii wymienia się często modele szlamowe. Występują one jako zatapialne i niezatapialne, jednak do pompowania ścieków wykorzystuje się raczej te pierwsze.

Wiesz już, czym się różnią pompy do pracy ze ściekami i z wodą. Pomoże Ci to zdecydować o wyborze odpowiedniego urządzenia, kiedy spotka Cię konieczność wynajmu pomp. Niemniej nadal warto w takiej sytuacji skontaktować się z fachowcami. Specjaliści z wiedzą i doświadczeniem wskażą, który konkretnie model w danej sytuacji sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Na pomoc ekspertów można liczyć, podejmując współpracę ze sprawdzoną wypożyczalnią pomp.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.