Cena EPDM – ile kosztuje membrana dachowa?

membrana-epdm (1)

Szukając oszczędności związanych z instalacją uszczelnień dachowych, warto swoją uwagę skierować ku systemom membranowym. Biorąc pod uwagę opinię specjalistów z branży, membrana EPDM cechuje się optymalnym stosunkiem ceny do jakości elementu. Pokrycie dachowe o powierzchni jednego metra kwadratowego może być nieco droższe, niż w przypadku innych technologii. Wytrzymałość i jakość uszczelnień jest jednak na tyle wysoka, że mimo to instalacja tego systemu jest czymś opłacalnym, szczególnie w długiej perspektywie czasowej.

Cena membrany EPDM – jak zaoszczędzić na izolacji?

Membrana EPDM to izolator w postaci mieszanki kilku związków chemicznych. Do jej produkcji wykorzystuje się etylen, propylen, monomer i kauczuk. Taka mieszanina sprawia, że produkt końcowy otrzymuje bardzo wysokie parametry izolacyjne. Sporządzony produkt jest wytrzymały i odporny na szereg czynników oddziałujących. Technologia cechuje się wieloletnią, czasami nawet kilkudziesięcioletnią, wytrzymałością na przenikanie wilgoci i odkształcenia.

Z tego względu membrana EPDM uważana jest za izolator dachowy długowieczny, który raz nałożony nie wymaga prac konserwatorskich czy renowacyjnych. Produkt membranowy uszczelnia dach i nie pozwala przenikać wilgoci do wnętrza np. więźby dachowej. Składnik jest także odporny na promieniowanie ultrafioletowe, co jest bardzo istotną cechą w kontekście utrzymania rzeczywistej długowieczności.

Wiele osób szukających informacji dotyczących ceny membrany EPDM, natrafia na dosyć pokaźne kosztorysy, które mogą zniechęcić przyszłych użytkowników do zakupu. Transakcję należy potraktować jednak w sposób długofalowy, zwracając uwagę na długotrwałe skutki zabezpieczania dachu.

Cechy i specyfikacja membran EPDM

Membrana EPDM to ekonomiczny i co najważniejsze skuteczny sposób na zabezpieczanie izolacyjne przestrzeni dachowych. Główną zaletą separacji membranowej jest fakt, że tego typu czynność wykonujemy tylko raz – a nie, jak w przypadku innych izolacji, co kilka lat. System izolacyjny zabezpiecza dach w taki sposób, że użytkownik nie musi już ponosić dodatkowych kosztów związanych z konserwacją czy serwisowaniem. Można stwierdzić, że cena membrany EPDM jest jednorazowa i nie wzrasta wraz z okresem eksploatacyjnym.

Ciekawą cechą jest także łatwość w montażu izolacji – zwykle wymaga to mniejszej ilości pracy, zatem instalacja jest tańsza dla użytkownika. Ze względu na możliwość dostosowania kształtu i specyfiki membrany w warunkach fabrycznych, użytkownik może otrzymać już gotowy produkt do położenia na dachu. Bez konieczności wykonywania otworów technologicznych.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.