Jaką Myjkę Ciśnieniową Do 1000 zł wybrać – Ranking 2024

myjka ciśnieniowa do 1000 zł ranking

Myjki ciśnieniowe to urządzenia niezastąpione podczas mycia kostki brukowej, elewacji budynku czy samochodu. Dzięki wysokiemu ciśnieniu i odpowiednim końcówkom docierają do trudno dostępnych miejsc, czyszcząc nawet bardzo mocne zabrudzenia. Jaką myjkę ciśnieniową do 1000 zł wybrać? Sprawdź nasz ranking myjek ciśnieniowych.

Myjka ciśnieniowa do 1000 zł, może być bardzo wydajnym urządzeniem umożliwiającym szeroki zakres prac. W tej półce cenowej większość osób będzie w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie model. Bardzo istotne są jednak poszczególne parametry techniczne danego modelu, których znajomość pozwoli dopasować urządzenie do własnych wymagań i upodobań. Różnorodność modeli jest duża i nie warto decydować się na zakup myjki ciśnieniowej sięgając po pierwszy z brzegu model. Nawet za kwotę 1000 zł można kupić myjkę ciśnieniową słabej jakości , która nie spełni twoich oczekiwań chociażby ze względu na ograniczone możliwości techniczne.

Najlepsze Myjki Ciśnieniowe Do 1000zł

Ranking Myjek Ciśnieniowych Do 1000 Zł

Myjka Ciśnieniowa Lavor Digit Control 145 Bar

myjka ciśnieniowa lavor digit controlMyjka posiada silnik o mocy 2100 W pozwalający wytworzyć ciśnienie robocze na poziomie 145 Bar. Urządzenie świetnie nadaje się do różnego rodzaju prac przydomowych, począwszy od czyszczenia roweru czy auta aż po odświeżenie elewacji czy kostki brukowej. Umożliwiają skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni.

Myjka jest łatwa i wygodna w obsłudze między innymi dzięki specjalnemu elektronicznemu systemowi. Umożliwia on wybór programu i tym samym regulację ciśnienia na maszynie, a nie na elementach użytkowych. Przepływ wody podczas pracy z tym urządzeniem wynosi 420 l na godzinę.

Model marki Lavor waży 6kg. Wyposażono go w przewód wodny o długości 8 m. Wytrzymałość tej myjce zapewnia aluminiowa głowica pompy oraz solidna, wzmocniona obudowa. Do zestawu producent dorzuca m.in. dyszę turbo do mocniejszych zabrudzeń i szczotkę Patio do tarasów.

Myjka Ciśnieniowa Kärcher K4 Compact

Myjka ciśnieniowa karcher compactKarcher to marka powszechnie znana z produkcji dobrej jakości urządzeń myjących. Myjka Karcher K4 to model zaliczający się do grupy Compact ważący 11 kg. Został on przystosowany do pracy w pozycji poziomej.

Wysoką wydajność i przedłużoną żywotność, zapewnia silnik chłodzony wodą o mocy 1800 W. Urządzenie generuje ciśnienie w wysokości 130 Bar, a jego wydajność tłoczenia wody wynosi 420 l na godzinę. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody może osiągnąć 40°C. Na wyposażeniu m.in. pistolet wysokociśnieniowy, lanca Vario Power, pianownica oraz dysza rotacyjna. Transport myjki ułatwia regulowana rączka. Przewód wodny w tym przypadku ma długość 6 m.

Myjka Ciśnieniowa Lechman 200 BAR

Myjka ciśnieniowa Kanwod Garden Poszukując urządzenia optymalnego pod kątem ceny, wytrzymałości oraz wyposażenia, warto zainteresować się modelem marki Lechman. Urządzenie potrafi generować dość wysokie ciśnienie robocze wynoszące 200 Bar i zapewnić przepływ wody na poziomie 480 l na godzinę.

Na wyposażeniu oprócz podstawowego pistoletu ciśnieniowego znajdziemy regulowaną lancę zmieniającą szerokość strumienia. W efekcie otrzymujemy kompaktowe urządzenie, ważące 4,5 kg. Długą żywotność zapewnia tej myjce aluminiowa pompa. Doprowadzona do urządzenia woda może mieć maksymalnie 40°C. W każdej chwili możliwa jest sprawna regulacja ciśnienia wody.

Myjka Ciśnieniowa Kärcher K3 Power Control

Myjka wysokociśnieniowa K3 marki Karcher wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i niedużym ciężarem (nieco ponad 4 kg). Urządzenie nie zajmie zbyt wiele miejsca w garażu, a jego transport z pewnością nie sprawi żadnego problemu. Model K3 wyposażono w silnik o mocy 1600 W, dzięki któremu możliwe jest uzyskiwanie ciśnienia roboczego na poziomie 120 Bar. Maksymalna temperatura wody w tym przypadku wynosi 40°C.

Urządzenie umożliwia sprawną regulację ciśnienia podczas pracy za pomocą cyfrowego wyświetlacza. W zestawie znajdziemy wąż wysokociśnieniowy o długości 7 m. Dzięki kilku rodzajom końcówek i szczotek w tym dyszy rotacyjnej, myjka poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Urządzenie posiada również wbudowany filtr wody oraz zbiornik na środek czyszczący, dzięki czemu sprzątanie wokół domu będzie jeszcze skuteczniejsze. Dzięki niewielkim wymiarom model K3 sprawdzi się w domu jako poręczne urządzenie do mycia auta, kostki brukowej, czy mebli ogrodowych.

Myjka Ciśnieniowa Nilfisk C125.7-6 X-TRA

Myjka ciśnieniowa Nilfisk c125Szukając urządzenia ciśnieniowego do domu, warto zastanowić się nad propozycją marki Nilfisk. Jest to kolejna myjka ciśnieniowa do 1000 zł wyposażona w pompę wytwarzającą ciśnienie robocze wynoszące 125 Bar oraz przepływ wody na poziomie 460 l na godzinę. Z kolei silnik w tym modelu ma moc 1500 W. Może nie są to parametry najwyższe wśród urządzeń tej klasy, ale myjka Nilfisk z powodzeniem poradzi sobie z większością podstawowych zadań wokół domu. Bez problemu usunie brud z pojazdów, mebli ogrodowych czy niewielki mech z kostki brukowej.

Pompa wykonana z aluminium zapewnia jej trwałość. Temperatura wody doprowadzonej do urządzenia może sięgnąć 40°C. W porównaniu do konkurencyjnych modeli myjka jest bardzo lekka, ponieważ waży niewiele ponad 6 kg. Producent wyposażył urządzenie w wąż wysokociśnieniowy o długości 6 m. Oprócz tego w zestawie znajdziemy standardowy pistolet spryskujący, lancę obrotową, dyszę rotacyjną oraz z regulowanym ciśnieniem, a także pianownicę.

Na Jakie Parametry Przy Wyborze Myjki Zwracać Uwagę?

Zamieniając zwykły wąż ogrodowy na myjkę ciśnieniową można znacząco zmniejszyć zużycie wody, ale i przyspieszyć i usprawnić wiele przydomowych zadań. Działanie myjki ciśnieniowej nie jest specjalnie skomplikowane. Urządzenie należy jedynie podłączyć do ujęcia wody oraz oczywiście źródła prądu (mowa tu o myjkach elektrycznych), a specjalna pompa wytworzy odpowiednie ciśnienie. Następnie woda dociera do pistoletu, lancy lub innej końcówki, umożliwiając dokładne mycie samochodu, elewacji czy też kostki brukowej.

Jednak ogólne pojęcie na temat tego jak działa taka myjka, nie wystarczy. Przed zakupem warto przyjrzeć się poszczególnym parametrom urządzenia. Myjki ciśnieniowe do użytku domowego generują maksymalne ciśnienie robocze oscylujące wokół 150 Barów. Modele przeznaczone na użytek profesjonalny, osiągają nawet kilkukrotnie wyższe ciśnienie.

Bardzo istotne znaczenie przy wyborze myjki ma również jej wydajność. W przypadku urządzeń domowych z powodzeniem wystarczy limit 350 litrów na godzinę. Bardziej zaawansowane modele potrafią osiągać przepływ na poziomie nawet 2000 litrów na godzinę.

Najprostsze myjki ciśnieniowe ważą z reguły kilka kilogramów. Mocniejsze modele co najmniej kilkanaście. Przy zakupie maksymalnie wydajnej myjki trzeba liczyć się z tym, że będzie ona ważyć nawet kilkaset kilogramów.

Parametrem bardzo mocno określającym klasę myjki jest maksymalna temperatura doprowadzanej wody. Modele nieprofesjonalne posiadają limity zazwyczaj pomiędzy 40°C- 60°C. W przypadku urządzeń w pełni profesjonalnych, taki limit nie występuje.

Na wydajność oraz zużycie prądu wpływa moc silnika. Standardowo wynosi ona około 1200-2000 W. Mocniejsze myjki do komercyjnego użytku mogą mieć nawet 3000 W lub więcej.

Podczas wyboru myjki warto zwrócić uwagę także na długość węża. Myjki najczęściej pojawiające się na rynku mają przewody o długości 5-15 metrów. Ten parametr najlepiej dopasować indywidualnie do własnych upodobań i planowanych zastosowań.

Na użyteczność danego urządzenia myjącego oraz jego cenę wpływa również wyposażenie dodatkowe. Producenci oferują różnego rodzaju końcówki przystosowane do radzenia sobie w konkretnych warunkach. Najczęściej spotykane akcesoria to: lanca z przedłużką, dysze, szczotki obrotowe oraz pianownica. Do wyposażenia dodatkowego można zaliczyć również filtr wodny i zbiornik na detergent lub wężyk do pobierania środka bezpośrednio z opakowania.

Podsumowanie

Jak widać, w budżecie do 1000 zł, znajdziemy kilka ciekawych propozycji dobrych myjek ciśnieniowych. Nie są to oczywiście urządzenia w pełni profesjonalne, jednak ich parametry w zupełności wystarczą, by poradzić sobie z zabrudzonym samochodem czy różnego typu zanieczyszczeniami wokół domu. Przedstawione modele myjek ciśnieniowych to urządzenia godne uwagi ze względu na jakość wykonania i skuteczne działanie.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.