Myjka ciśnieniowa to narzędzie pozwalające z łatwością zadbać o samochód oraz posesję. Podczas wyboru tego sprzętu trzeba jednak pamiętać, że nie każde urządzenie sprawdzi się jednakowo dobrze w tych samych warunkach. Dlatego przed zakupem myjki warto dokładnie przyjrzeć się jej parametrom. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Jakie modele do 2000 złotych w 2023 roku są godne uwagi? Zapraszamy na nasz ranking myjek ciśnieniowych.
Najlepsze Myjki Ciśnieniowe Do 2000zł
- Myjka ciśnieniowa Stanley Fatmax SXFPW30E
- Myjka ciśnieniowa Lavor Pro 7 LS3PA
- Myjka ciśnieniowa Karcher K7 Compact
- Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Full Control
- Myjka ciśnieniowa Dewalt DXPW 002E
Ranking Myjek Ciśnieniowych Do 2000zł
Myjka Ciśnieniowa Stanley Fatmax SXFPW30E
Firma Stanley nie specjalizuje się w produkcji myjek ciśnieniowych, jednak w swojej ofercie posiada sporo ciekawych modeli. Jednym z nich jest nowy Fatmax wyposażony w silnik indukcyjny o mocy 3000W, zapewniający długotrwałą pracę.
Urządzenie wyróżnia solidna mosiężna głowica pompy, dzięki której jest ono mocne i wytrzymałe. Myjka generuje ciśnienie 160 bar i przepływ wody do około 600 litrów na godzinę. Długi 12-metrowy wąż nawinięty na bęben zapewnia komfortową pracę. Na wyposażeniu filtr zabezpieczający pompę przed zanieczyszczeniami oraz zbiornik na detergent.
Myjka posiada manometr umożliwiający dostosowanie ciśnienia do pracy z różnymi powierzchniami bez ryzyka uszkodzenia. W zestawie pokaźny komplet akcesoriów obejmujący: końcówkę turbo (do bardzo mocnych zabrudzeń), lancę regulowaną, przyssawkę do mycia powierzchni płaskich (tarasu czy kostki brukowej). Myjka waży 30kg, jednak stabilna rączka umożliwia jej sprawne przewożenie.
Myjka Ciśnieniowa Lavor Pro 7 LS3PA
Urządzenie o mocy 2800W z silnikiem indukcyjnym oraz ciśnieniu roboczym na poziomie 180 Bar. Ta myjka ciśnieniowa posiada solidną, mosiężną głowicę pompy. Przepływ wody wynosi 510 litrów na godzinę. Sprzęt został wyposażony w wysokociśnieniowy wąż o długości 8 metrów oraz pistolet. Oprócz tego w zestawie znajdziemy lancę z wymiennymi końcówkami oraz dyszę rotacyjną do mocnych zanieczyszczeń. Nie brakuje również patio cleanera do czyszczenia powierzchni płaskich.
Myjka wyposażona jest w zbiornik na detergent oraz filtr zewnętrzny do napływającej wody, a także wysokiej jakości pianownicę. Urządzenie waży nieco ponad 23 kg. Dzięki specjalnej rączce i gumowym kołom, przenoszenie myjki nie powinno stanowić problemu.
Myjka Ciśnieniowa Karcher K7 Compact
Kolejna propozycja w naszym zestawieniu tym razem bardziej kompaktowa. Jeden z najpopularniejszych producentów myjek ciśnieniowych oferuje urządzenie o mocy 3000W i ciśnieniu roboczym na poziomie 180 Bar. Takie parametry umożliwią sprawne pozbywanie się zanieczyszczeń wokół domu.
Myjka nie zajmie przy tym zbyt wiele miejsca w garażu. Oprócz niewielkich wymiarów i wadze (16kg) ma sporo innych zalet. W zestawie znajdziemy m.in końcówkę Vario Power oraz dyszę rotacyjną. Długi, 10m wąż wysokociśnieniowy zawijany jest na przedniej części obudowy. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody wynosząca 60°C z powodzeniem wystarczy do usunięcia nawet uporczywych zanieczyszczeń. Myjka pracuje wydajnie, a silnik chłodzony wodą podnosi jej trwałość i wytrzymałość. Dodatkowym udogodnieniem jest uchwyt teleskopowy ułatwiający transportowanie, a przede wszystkim przechowywanie urządzenia. Myjka zamiast pojemnika na detergent, wyposażona jest w specjalny wężyk umożliwiający zasysanie środka czyszczącego. Nie zabrakło również wbudowanego filtra wody.
Myjka Ciśnieniowa Karcher K5 Full Control
Model K5 również od marki Karcher. To kolejna myjka ciśnieniowa do 2000zł o mocy 2100W przeznaczona jest zarówno do profesjonalnego jak i domowego użytku. Wyróżnia ją m.in. specjalny system Plug and Clean umożliwiający podawanie środka czyszczącego bezpośrednio z opakowania. Maksymalne ciśnienie wynosi 145 Bar. Do tego wydajność na poziomie 500 litrów na godzinę gwarantuje naprawdę efektywną pracę.
Urządzenie jest stosunkowo lekkie, ponieważ waży nieco ponad 12kg. Myjkę wyposażono w wysokociśnieniowy wąż o długości 8 metrów oraz wbudowany filtr wody. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody w tym przypadku wynosi 40°C. Transport tej myjki jest łatwy dzięki rączce teleskopowej. Zestaw zawiera niezbędne akcesoria takie jak pianownica, szczotka power do mycia kostki oraz trzy dysze wysokociśnieniowe.
Myjka Ciśnieniowa Dewalt DXPW 002E
To przykład myjki ciśnieniowej do domu. Z niewielkimi pracami firmowymi również powinna sobie poradzić. Trwałość i długotrwałe działanie tego urządzenia zapewnia mosiężna pompa oraz silnik indukcyjny o mocy 2700W, który jest chroniony zabezpieczeniem termicznym. Temperatura doprowadzanej wody może sięgnąć maksymalnie 60°C. Odporny na uszkodzenia, zbrojony wąż ciśnieniowy ma długość 8m.
Myjka zapewnia przepływ wody na poziomie 530 l na godzinę. Producent do zestawu dołącza końcówkę płaską oraz rotacyjną, a także dobrej jakości, mosiężną pianownicę. Na wyposażeniu również zewnętrzny filtr wody. Urządzenie waży nieco ponad 30kg. Solidna rączka ułatwia transport tego dosyć ciężkiego modelu.
Jaką Myjkę Ciśnieniową Wybrać?
Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo myjek ciśnieniowych. Różnią się one między sobą parametrami a przez to i zastosowaniem. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zastosowania myjek oraz parametry i akcesoria istotne podczas danego zadania.
Mycie kostki brukowej – urządzenie odpowiednie do tego zadania powinno mieć dość wysokie ciśnienie robocze (minimum 130 Bar). Przyda się również zbiornik na detergent na wypadek mocniejszych zabrudzeń. Regulacja ciśnienia w tym przypadku nie jest konieczna. Kostka brukowa to materiał bardzo odporny na uszkodzenia. Pomocna z pewnością będzie również specjalna szczotka do czyszczenia powierzchni płaskich, dzięki której usuwanie zabrudzeń stanie się o wiele prostsze.
Mycie samochodu – to zadanie, z którym poradzi sobie większość myjek ciśnieniowych. Warto jednak wyposażyć się w urządzenie posiadające specjalną szczotkę czy też pianownicę na wypadek zaschniętych zabrudzeń. W tym przypadku konieczne jest również użycie detergentu, dlatego zbiornik na tego rodzaju specyfik lub specjalny wężyk doprowadzający jest wskazany.
Mycie elewacji – to bardziej wymagające zadanie. Oprócz dobrej myjki potrzeby jest odpowiedni detergent, który pomoże usunąć zabrudzenia. Dlatego podczas mycia elewacji zbiornik na środek czyszczący również się przyda. Niezbędna może okazać się również funkcja regulacji ciśnienia, szczególnie jeśli masz do czynienia z mocniejszą myjką. Używając zbyt mocnego strumienia, możesz uszkodzić elewację. Często przydaje się również lanca teleskopowa, która pozwoli dotrzeć w trudniej dostępne miejsca.
Myjka Ciśnieniowa- Najważniejsze Parametry
Ciśnienie Wody
To zdecydowanie najważniejszy parametr jeśli chodzi o myjkę jednak dobra myjka ciśnieniowa wcale nie musi mieć ogromnych możliwości w tym zakresie. Głównie od wartości ciśnienia zależy jakie modele myjek ciśnieniowych powinno się brać pod uwagę. Do użytku domowego z powodzeniem wystarczy myjka generująca ciśnienie na poziomie 100-150 Bar. Profesjonalne myjki ciśnieniowa to o wiele potężniejsze urządzenia, które mają znacznie większe możliwości. Maksymalne ciśnienie robocze w ich przypadku może przekraczać nawet 200 Bar.
Wydajność
Oznacza ilość wody, jaką myjka może dostarczyć do pistoletu, zachowując przy tym ciśnienie robocze. Parametr ten podawany jest w litrach na godzinę. Podstawowe urządzenia mają najczęściej wydajność na poziomie około 300 do 400 litrów na godzinę. Profesjonalne myjki mogą poszczycić się wydajnością nawet kilkukrotnie wyższą.
Masa
To dość istotny parametr szczególnie jeśli mowa o najlepszych myjkach ciśnieniowych do domu. W tym przypadku sprzęt powinien być dość lekki a przez to bardziej mobilny. Niektóre modele ważą od 15 do 20 kg i jest to waga umożliwiająca łatwe transportowanie urządzenia.
Moc
Wpływa głównie na zużycie prądu. Standardowe myjki mają pomiędzy 1200-1600W. Mocniejsze modele przeznaczone do uporczywych zabrudzeń mogą mieć nawet 2500W. To moc, która w warunkach domowych nie jest koniecznością.
Temperatura Wody
Mamy tutaj na myśli maksymalną temperaturę wody, która może być dostarczona do urządzenia. Parametr ten określa próg cieplny uniemożliwiający doprowadzenie wody o wyższej temperaturze. Bez tego, zbyt ciepła ciecz w połączeniu z nagrzewającą się podczas korzystania z myjki, mogłaby doprowadzić do uszkodzenia silnika lub wyłączenia zabezpieczenia, które chroni układ myjki przed przegrzaniem.
Dodatkowe Akcesoria
Producenci proponują szereg różnych akcesoriów ułatwiających pracę myjką i sprawne usuwanie zanieczyszczeń. W zestawie często znajdują się:
Lance – niezbędne podczas mycia przeróżnych sprzętów, pojazdów czy mebli ogrodowych. Dość często zdarza się, że końcówka ta posiada specjalną przedłużkę zwiększającą jej zasięg.
Dysze – służą do formowania pożądanego strumienia wody, dostosowanego do konkretnego zadania. Pomagają wyczyścić kostkę brukową, podjazd czy elewację.
Zbiornik na detergent – nie jest standardowym wyposażeniem każdej myjki. Ułatwia stosowanie środków chemicznych. Producenci często oferują rozwiązania, umożliwiające bezpośrednie doprowadzenie detergentu z opakowania.
Podsumowanie
Szukając najlepszego dla siebie modelu, jak widać, nie wystarczy jedynie spojrzeć na kilka pierwszych lepszych funkcji. Trudo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która myjka ciśnieniowa jest najlepsza. Wszystko zależy on naszych potrzeb. Mamy jednak nadzieję, że nasz ranking myjek ciśnieniowych pomoże ci zrozumieć, jak istotne są nawet niewielkie detale i dzięki temu ułatwi wybór odpowiedniego urządzenia.