Jaką myjkę ciśnieniową kupić do domu?

ranking myjek ciśnieniowych do domu

Myjka ciśnieniowa to urządzenie przydatne, szczególnie jeśli wokół naszego domu znajduje się taras, meble ogrodowe lub kostka brukowa. Oczywiście tego typu sprzęt sprawdza się również podczas mycia samochodu. Aby myjka ciśnieniowa odpowiadała naszym potrzebom, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpływają na jej możliwości i ostatecznie zadowolenie z zakupionego sprzętu. Czym się kierować podczas zakupu myjki ciśnieniowej? Jaka myjka ciśnieniowa do domu będzie najlepsza?

Najlepsze Myjki Ciśnieniowe Do Domu

Ranking Myjek Ciśnieniowych Do Domu Do Domu

Myjka wysokociśnieniowa Makita hw102

myjka ciśnieniowa makita hw102Bardzo lekkie (5,8 kg) i kompaktowe urządzenie przeznaczone do użytku przydomowego. To dosyć prosty model, który sprawdzi się podczas mycia kół, okien oraz mebli ogrodowych. Wyposażona w rękojeść teleskopową. Myjka ma moc 1300W i osiąga ciśnienie do 100 bar. Długość węża doprowadzającego wynosi 5 metrów tak samo, jak przewodu zasilającego. Ceny urządzenia zaczynają się od około 300zł.

Myjka wysokociśnieniowa Kärcher K3

Urządzenie o niewielkich wymiarach i wadze 5,8 kg. Przydatne podczas prostych prac wokół domu. Myjka ma moc 1600W i ciśnienie maksymalne 120 bar. Wyposażona w 6 metrowy wąż doprowadzający wodę oraz lancę pozwalającą regulować ciśnienie. Koszt myjki to około 500 zł.

Myjka wysokociśnieniowa Bosch Universal Aquatak 130

myjka ciśnieniowa bosch universal aMyjka jest wyposażona w dyszę 3w1 oraz pianownicę. Cicha praca urządzenia zwiększa komfort użytkowania. Maksymalne ciśnienie wynosi 130 bar. Wąż doprowadzający wodę jest długości 6 metrów. Myjka waży 6,5 kg. Trzeba za nią zapłacić nieco ponad 600 zł.


Myjka wysokociśnieniowa Makita HW132

myjka ciśnieniowa makita hw132Kompaktowa myjka do zastosowań przydomowych z max. ciśnieniem 140 bar. Waga urządzenia to 18,8 kg. Przewód ciśnieniowy ma długość 8 metrów. Wyposażona w dyszę spieniającą, pojemnik na detergent oraz 2 lance. Taka myjka to wydatek rzędu 1300 zł.


Myjka wysokociśnieniowa Kärcher K5 Full Control Home

myjka ciśnieniowa karcher k5 full controlMyjka K5 to mocne urządzenie posiadające pistolet Full Control. Sprawdzi się podczas intensywnego użytkowania i czyszczenia dużych powierzchni (wydajność 40m2/h i dodatkowa przystawka T-Racer). To solidne urządzenie ma moc 2100W i może osiągnąć ciśnienie do 145 bar. Jego koszt to około 1600 zł.

Najpopularniejsze zastosowania myjki ciśnieniowej w domu

Mycie pojazdów – to jedno z popularniejszych zastosowań. Teoretycznie większość sprzętów powinno się tutaj sprawdzić, o ile nie mamy do czynienia z mocnym i zaschniętym zabrudzeniem. Do mycia tłustych plam np. po oleju silnikowym najprawdopodobniej będzie trzeba użyć szczotki oraz jakiegoś detergentu. Dlatego lepiej wybierać spośród sprzętów posiadających wymienne końcówki oraz pojemnik na środek czyszczący.

Mycie elewacji– w przypadku czyszczenia elementów elewacyjnych istotna jest kontrola ciśnienia wody. Zbyt mocny strumień może uszkodzić delikatniejsze obszary, dlatego, jeśli planujemy tego typu prace, warto zwrócić uwagę czy myjka ma możliwość regulacji ciśnienia. 

Mycie altany i mebli ogrodowych– o ile czyszczenie niewielkich mebli nie powinno sprawiać kłopotów to podczas mycia np. altany ogrodowej lub innych dość wysokich obiektów, bardzo przydatna jest lanca teleskopowa umożliwiająca dotarcie w wyżej położone miejsca.

Mycie tarasu i kostki brukowej– podczas usuwania zabrudzeń z większych, płaskich powierzchni przydatne będą dodatkowe akcesoria takie jak T-Racer. Z odpowiednio wysoko ustawionym ciśnieniem szybciej usuniemy mech, ziemię lub inne zanieczyszczenia.

Oprócz wymienionych zastosowań myjka posłuży także do czyszczenia różnego rodzaju sprzętów służących do prac w ogrodzie, schodów zewnętrznych, ogrodzenia, basenu i wielu innych. Dzięki niej rozprawimy się z niemal każdym brudem, który pojawi się wokół domu.

Czy myjka ciśnieniowa zwiększa zużycie wody?

To pytanie zadaje sobie wiele osób rozważających zakup tego typu sprzętu. Myjka ciśnieniowa nie tylko nie zwiększa zużycia wody, a nawet powoduje jej oszczędność. Dlaczego?

Otóż korzystając z myjki podczas prac domowych, możemy zużyć średnio 400 litrów na godzinę. W przypadku korzystania ze zwykłego węża ogrodowego poziom zużycia wody może przekroczyć 3000 litrów w ciągu godziny. Odpowiednie wykorzystanie końcówek myjki ciśnieniowej oraz umiejętne sterowanie ciśnieniem pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej wody.

Parametry myjki ciśnieniowej przeznaczonej do użytku domowego

Poniżej przedstawiamy optymalne parametry myjek wysokociśnieniowych, które z pewnością wystarczą, jeśli zamierzamy wykorzystywać sprzęt jedynie do prac domowych.

1. Ciśnienie robocze: między 70-150 bar.

2. Moc myjki: od 1200W.

3. Wydajność pompy: 300-500l na godzinę.

4. Temperatura wody w dopływie: zazwyczaj od 40 stopni.

Wyposażenie myjki ciśnieniowej, na które warto zwrócić uwagę:

• długość kabla zasilającego,

• długość węża doprowadzającego wodę,

• rodzaje końcówek,

• pojemnik na detergent,

• bęben na wąż,

• waga urządzenia.

Wśród polecanych marek myjek ciśnieniowych najczęściej pojawiają się firmy: Karcher, Makita oraz Bosch. Sprzęt tych firm jest rekomendowany ze względu na jakość wykonania, trwałość i niską awaryjność. Oczywiście wybór jest o wiele szerszy, natomiast my postanowiliśmy przeanalizować modele często polecane, uznanych marek, co pozwala zawęzić nieco obszar poszukiwań.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.