ranking myjek ciśnieniowych do domu

Jaką myjkę ciśnieniową kupić do domu?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie przydatne, szczególnie jeśli wokół naszego domu znajduje się taras, meble ogrodowe lub kostka brukowa. Oczywiście tego typu sprzęt sprawdza się również podczas mycia samochodu. Aby myjka ciśnieniowa odpowiadała naszym potrzebom, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpływają na jej możliwości i ostatecznie zadowolenie z zakupionego sprzętu. Czym się kierować podczas zakupu myjki ciśnieniowej? Jaka myjka ciśnieniowa do domu będzie najlepsza?

Najlepsze myjki ciśnieniowe do domu

 

Ranking myjek ciśnieniowych do domu do domu

Myjka wysokociśnieniowa Makita HW102

myjka ciśnieniowa makita hw102Bardzo lekkie (5,8 kg) i kompaktowe urządzenie przeznaczone do użytku przydomowego. To dosyć prosty model, który sprawdzi się podczas mycia kół, okien oraz mebli ogrodowych. Wyposażony w rękojeść teleskopową, wymienny filtr wody oraz pojemnik na detergent.

Myjka ma moc 1300W i osiąga ciśnienie do 100 bar. Wydajność tłoczenia w tym modelu wynosi 360l/h. Długość węża doprowadzającego wynosi 5 metrów tak samo, jak przewodu zasilającego. Specjalny System Total Stop pozwala automatycznie uruchomić i zatrzymać urządzenie. Bezpieczeństwo użytkowania w tym modelu zostało zwiększone za pomocą systemu by-pass. Dzięki tym parametrom sprzątanie domowych sprzętów, mebli czy samochodu powinno pójść sprawnie. Ceny urządzenia zaczynają się od około 300zł. Sprawdź więcej myjek ciśnieniowych do 500zł. Plusy:

 • kompaktowe wymiary,
 • niska waga,
 • atrakcyjna cena.

Minusy

 • brak haka do zawieszenia węża.

 

Myjka ciśnieniowa do domu Kärcher K3 Full Control

myjka ciśnieniowa karcher k3 full controlKolejne urządzenie o niewielkich wymiarach i wadze (4,3 kg). Przydatne podczas prostych prac wokół domu. Myjka ma moc 1600W i osiąga ciśnienie do maksymalnie 120 bar. Wyposażona w 6 metrowy wąż doprowadzający wodę oraz lancę pozwalającą regulować ciśnienie. Dodatkowo w zestawie lanca Vario Power do mocniejszych zabrudzeń oraz lanca rotacyjna. Nie zabrakło również filtra wody, zbiornika na detergent oraz pianownicy. Koszt myjki to około 650 zł.

 

Plusy:

 • bogaty zestaw akcesoriów,
 • kompaktowe wymiary,
 • niska waga.

Minusy:

 • brak.

Myjka wysokociśnieniowa Bosch Universal Aquatak 135

myjka ciśnieniowa bosch universal aMyjka jest wyposażona w dyszę 3w1 oraz pianownicę. Cicha praca urządzenia zwiększa komfort użytkowania (dzięki zwiększonej absorbcji dźwięków oraz cichszej pompie). Maksymalne ciśnienie wynosi 130 bar. Wąż doprowadzający wodę jest długości 6 metrów. Myjka waży 6,5 kg jednak wygodna rączka i duże kółka ułatwiają transport. Dzięki kilku rodzajom dysz myjka bez problemu upora się z brudem na tarasie czy felgach samochodowych.  Za urządzenie trzeba zapłacić nieco ponad 600 zł. Sprawdź więcej myjek ciśnieniowych do 1000zł. 

 

Plusy:

 • dobry stosunek ceny do jakości, 
 • cichsza praca.

Minusy:

 • mało praktyczny uchwyt na przewód zasilający i wąż.

Myjka ciśnieniowa do domu HW132 Makita

myjka ciśnieniowa makita hw132Kompaktowa myjka do zastosowań przydomowych z max. ciśnieniem 140 bar i mocy 2100 W Waga urządzenia to 18,8 kg. Przewód ciśnieniowy ma długość 8 metrów. Wyposażona w dyszę spieniającą, pojemnik na detergent oraz 2 lance. Myjka posiada solidny bezszczotkowy silnik indukcyjny. Dzięki systemowi Total Stop urządzenie można automatycznie uruchomić i zatrzymać.  Taka myjka to wydatek rzędu około 1200 zł.

Plusy:

 • solidny silnik i pompa,
 • wysoka moc,
 • wbudowany bęben na wąż.

Minusy:

 • spora waga.

Myjka wysokociśnieniowa Kärcher K5 Full Control Home

myjka ciśnieniowa karcher k5 full controlMyjka K5 to kolejna dobra myjka ciśnieniowa do domu posiadająca pistolet Full Control z wyświetlaczem Led, który umożliwia regulację ciśnienia w zależności od potrzeb. Urządzenie sprawdzi się podczas intensywnego użytkowania i czyszczenia dużych powierzchni (wydajność 40m2/h i dodatkowa przystawka T-Racer do czyszczenia powierzchni płaskich). Myjka K5 ma moc 2100W,waży nieco ponad 12kg i może osiągnąć ciśnienie do 145 bar. Jej koszt to około 1600 zł. Sprawdź więcej myjek ciśnieniowych do 2000zł.

Plusy:

 • dysza rotacyjna do czyszczenia kostki brukowej,
 • solidny silnik,
 • wysoka moc.

Minusy:

 • brak.

 

Najpopularniejsze zastosowania myjki ciśnieniowej w domu

Mycie pojazdów – to jedno z popularniejszych zastosowań. Teoretycznie większość sprzętów powinno się tutaj sprawdzić, o ile nie mamy do czynienia z mocnym i zaschniętym zabrudzeniem. Do mycia tłustych plam np. po oleju silnikowym najprawdopodobniej będzie trzeba użyć szczotki oraz jakiegoś detergentu. Dlatego lepiej wybierać spośród sprzętów posiadających wymienne końcówki oraz pojemnik na środek czyszczący.

Mycie elewacji– w przypadku czyszczenia elementów elewacyjnych istotna jest kontrola ciśnienia wody. Zbyt mocny strumień może uszkodzić delikatniejsze obszary, dlatego, jeśli planujemy tego typu prace, warto zwrócić uwagę czy myjka ma możliwość regulacji ciśnienia.

Mycie altany i mebli ogrodowych– o ile czyszczenie niewielkich mebli nie powinno sprawiać kłopotów to podczas mycia np. altany ogrodowej lub innych dość wysokich obiektów, bardzo przydatna jest lanca teleskopowa umożliwiająca dotarcie w wyżej położone miejsca.

Mycie tarasu i kostki brukowej– podczas usuwania zabrudzeń z większych, płaskich powierzchni przydatne będą dodatkowe akcesoria takie jak T-Racer. Z odpowiednio wysoko ustawionym ciśnieniem szybciej usuniemy mech, ziemię lub inne zanieczyszczenia.

Oprócz wymienionych zastosowań myjka posłuży także do czyszczenia różnego rodzaju sprzętów służących do prac w ogrodzie, schodów zewnętrznych, ogrodzenia, basenu i wielu innych. Dzięki niej rozprawimy się z niemal każdym brudem, który pojawi się wokół domu.

Czy myjka ciśnieniowa zwiększa zużycie wody?

To pytanie zadaje sobie wiele osób rozważających zakup tego typu sprzętu. Dobra myjka ciśnieniowa do domu nie tylko nie zwiększa zużycia wody, a nawet powoduje jej oszczędność. Dlaczego?

Otóż korzystając z myjki podczas prac domowych, możemy zużyć średnio 400 litrów na godzinę. W przypadku korzystania ze zwykłego węża ogrodowego poziom zużycia wody może przekroczyć 3000 litrów w ciągu godziny. Odpowiednie wykorzystanie końcówek myjki ciśnieniowej oraz umiejętne sterowanie ciśnieniem pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej wody.

Parametry myjki ciśnieniowej przeznaczonej do użytku domowego

Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza do domu? Poniżej przedstawiamy optymalne parametry myjek wysokociśnieniowych, które z pewnością wystarczą, jeśli zamierzamy wykorzystywać sprzęt jedynie do prac domowych.

 1. Ciśnienie robocze: między 70-150 bar.
 2. Moc myjki: od 1200W.
 3. Wydajność pompy: 300-500l na godzinę.
 4. Temperatura wody w dopływie: zazwyczaj od 40 stopni.

Wyposażenie myjki ciśnieniowej do domu, na które warto zwrócić uwagę:

 • długość kabla zasilającego,
 • długość węża doprowadzającego wodę,
 • rodzaje końcówek,
 • pojemnik na detergent,
 • bęben na wąż,
 • waga urządzenia.

Podsumowanie

Wśród polecanych marek myjek ciśnieniowych najczęściej pojawiają się firmy: Karcher, Makita oraz Bosch. Sprzęt tych firm jest najczęściej rekomendowany ze względu na dobrą jakość wykonania, trwałość i niską awaryjność. Oczywiście wybór jest o wiele szerszy, natomiast my postanowiliśmy przeanalizować modele często polecane, cieszące się pozytywnymi opiniami, uznanych marek, co pozwoliło nam zawęzić nieco obszar poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *