Kosiarki elektryczne do 500 zł – ranking 2024

ranking kosiarek elektrycznych do 500 zł

Piękny, zielony i równo przystrzyżony trawnik to marzenie wielu posiadaczy mniejszych i większych ogrodów. Jeśli poszukujesz kosiarki elektrycznej i dysponujesz budżetem do 500 zł na jej zakup, przygotowaliśmy ranking takich kosiarek. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki w tej cenie, jakie parametry i funkcje kosiarki należy wziąć pod uwagę.

Kosiarki elektryczne to coraz częściej wybierana ekologiczna alternatywa wobec droższych kosiarek spalinowych. Pierwszym elementem, który będziemy brali pod uwagę jest silnik i także przy kosiarkach w cenie do 500 zł możemy wybierać między kosiarką z silnikiem szczotkowym lub indukcyjnym, który zdaje się być mniej awaryjny i trwalszy. Decydując o wyborze konkretnego modelu kosiarki elektrycznej, powinniśmy też zwrócić uwagę na jej moc. Im wyższa, tym z większą powierzchnią trawnika poradzi sobie kosiarka elektryczna. Dodatkowo wybierając kosiarkę możemy zwrócić też uwagę na pojemność kosza na trawę, funkcję mielenia trawy czy regulację wysokości koszenia trawnika. Dla osób, które nie mają dużo siły, ważną cechą przy wyborze kosiarki elektrycznej będzie jej waga. Lekkie kosiarki elektryczne doceniają szczególnie kobiety, które dbają samodzielnie o przydomowy ogródek. 

Jaką kosiarkę elektryczną do 500 zł wybrać? Zapraszamy do naszego rankingu najpopularniejszych modeli kosiarek w tej cenie.

Kosiarki elektryczne do 500 zł – ranking 2024

Ranking kosiarek elektrycznych do 500 zł 

Kosiarka elektryczna Lehmann 2000 W 30 l

W kosiarce elektrycznej Lehmann Yarrow producent zastosował silnik Eco Turbo o maksymalnej mocy 2000W (faktyczna moc 1200W), wg którego można nią szybko i skutecznie skosić trawnik o powierzchni nawet do 1000 m². Urządzenie posiada dużą szerokość koszenia wynoszącą 32 cm oraz trzystopniową regulację wysokości koszenia (20/38/56 mm), co umożliwia dostosowanie do różnych typów trawników. Dodatkowo, kosiarka jest lekka (waży 8,5 kg) i posiada funkcję łagodnego startu, czyli stopniowego wchodzenia na maksymalne obroty, co ułatwia jej uruchamianie i zmniejsza ryzyko przeciążeń.

Model ten jest również wyposażony w szereg praktycznych rozwiązań, które podnoszą komfort użytkowania. Jest nim np. wskaźnik napełnienia 30-litrowego kosza, dzięki czemu nie będziesz musiał sprawdzać, czy kosz jest już zapełniony. Kosz na skoszoną trawę ma wygodną rączkę do przenoszenia. Bieżnikowane koła ułatwiają manewrowanie po nierównym terenie, a zabezpieczenie termiczne chroni silnik przed przegrzaniem. 

Plusy: 

 • Zwrotna
 • Bardzo lekka
 • Możliwość koszenia przy ogrodzeniu lub ścianie
 • Radzi sobie nawet z wysoką trawą
 • Niskie drgania
 • Oszczędne zużycie prądu

Minusy

 • Kłopotliwa regulacja wysokości koszenia
 • Odpadające kołpaki

Kosiarka elektryczna Riwall 2000 W 28 l

Kosiarka elektryczna Riwall REM 3310i  wyposażona jest  w silnik indukcyjny Riwall V+ Sasiad Induk GTi o mocy 2000W. Urządzenie ma łatwą regulację wysokości koszenia w zakresie 30/45/60 mm, dzięki czemu będziesz mógł odpowiednio dobrać wysokość koszonego trawnika do swoich oczekiwań. Koła mocowane są na zatrzask z dokręceniem. 

Składany uchwyt kosiarki elektrycznej Riwal 2000 W ułatwia jej przechowywanie i transport. 

Producent zaleca, aby kosić nią trawniki do 400 m². Podobnie jak model, który omawialiśmy wcześniej, posiada funkcję Edge Cutting, czyli umożliwia koszenie wzdłuż płotu czy ściany. Szerokość robocza koszenia wynosi 33 cm. 

Plusy

 • Cicha i lekka
 • Silnik indukcyjny
 • Wykonana z dobrej jakości plastików
 • Łatwy demontaż pojemnika na trawę

Minusy

 • niewygodny montaż kosza
 • konieczność dokręcania kółek

Kosiarka elektryczna Riwall 2500 W 35 l

Kosiarka posiada silnik indukcyjny o mocy 1300 W (moc efektywna 2500 W). Urządzenie oferuje szerokość roboczą koszenia aż 38 cm i posiada regulację wysokości koszenia na trzech poziomach (35/50/65 mm), umożliwiając dostosowanie do różnych typów trawy. Kosz na trawę ma pojemność 35 litrów. 

Silnik z wysokim momentem obrotowym sprawdza się w trudniejszych warunków i gęstej trawie. Dzięki bieżnikowi na kołach kosiarka nie ślizga się na mokrej trawie. Podoła trawnikowi o powierzchni do 800 m2.

Plusy:

 • Duży kosz na trawę
 • Cicha
 • Nóż zamocowany bezpośrednio do silnika

Minusy:

 • Odkręcające kółka

Kosiarka elektryczna Maltec 2100 W 30 l

Bardzo lekka kosiarka (tylko 7kg) elektryczna o mocy silnika wydajnościowej 2100 W. Posiada trzystopniową sprężynową regulację wysokości koszenia na 2,0/3,8/5,6 cm. Model posiada wskaźnik napełnienia kosza o pojemności 30l. Kosiarka wykonana jest z kompozytu. 

Wygodnym rozwiązaniem, które docenią niższe osoby jest regulacja kąta nachylenia uchwytu, który jest wyposażony w antypoślizgową powłokę. Uchwyt kosiarki jest składany, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca, kiedy nie jest używana lub jest łatwiejsza do przewiezienia. System lekkiego rozruchu umożliwia stopniowe wejście na maksymalne obroty. Kosiarka Maltec posiada zabezpieczenie przeciążeniowe. Wykonana jest z solidnego kompozytu. Można nią kosić krawędzie i trawniki przy ścianach. 

Zalecana maksymalna powierzchnia koszenia wynosi 1000 m2. 

Plusy:

 • Bieżnikowane koła
 • Bardzo lekka
 • Czarne podwozie, dzięki któremu nie widać zadrapań

Minusy:

 • Głośna
 • Wtyczka na kablu wiszącym przy uchwycie

Kosiarka elektryczna NAC 1300 W 30 l

Lekka i zwrotna kosiarka elektryczna wyposażona w wydajny silnik szczotkowy o mocy 1300 W. Nadaje się do ogrodów o powierzchni do 250 m2, więc będzie ciekawą propozycją dla posiadaczy mniejszych ogrodów. Jak na tak kompaktowy model posiada duże koła, dzięki którym radzi sobie na nierównościach. Szerokość robocza koszenia wynosi 32 cm.
Kosiarką skosisz skraje trawnika przy ścianie czy płocie, a także na pochyłym terenie. Kosz na skoszoną trawę ma funkcjonalny uchwyt ułatwiający jego wypróżnianie. Niska waga kosiarki to cecha, która zwiększa wygodę z jej korzystania.

Jak na tak kompaktowy sprzęt, sprawia wrażenie solidnej. Intuicyjna w obsłudze.

Plusy:

 • Bieżnikowane koła
 • Bardzo lekka
 • Czarne podwozie, dzięki któremu nie widać zadrapań
 • Waga tylko 7 kg

Minusy:

 • Mała powierzchnia koszenia
 • Trudne wieszanie kosza na trawę
 • Trudna zmiana ustawienia wysokości koszenia

Kosiarka Bosch ARM 3200 1200 W

Kosiarka znanej  na całym świecie marki Bosch to kompaktowe urządzenie w charakterystycznych barwach producenta. Kosiarka o wadze 9,7kg i niewielkich rozmiarach, zapewnia precyzyjne koszenie trawnika i na krawędziach dzięki specjalnemu grzebieniowi zbierającemu trawę. Ma silnik szczotkowy Powerdrive o mocy 1200 W. Trzystopniowa regulacja wysokości koszenia pozwala dostosować wysokość trawy do indywidualnych preferencji.

Wygodny uchwyt i duże koła kosiarki docenią z pewnością wymagający użytkownicy, którzy mają większe ogrody do skoszenia. 

Plusy:

 • precyzyjne koszenie na krawędziach
 • lekka i dobrze się prowadzi
 • zwrotna

Minusy:

 • małe ostrze tnące
 • słabej jakości plastik

Jaka kosiarka elektryczna do 500 zł sprawdzi się najbardziej?

Kosiarka elektryczna jest dobrym rozwiązaniem do ogrodu dla osób, którym zależy na komforcie i efektywności pracy w ogrodzie, a jednocześnie ekologicznej alternatywie do kosiarki spalinowej. 

By wybrać kosiarkę najbardziej spełniającą oczekiwania, należy wziąć pod uwagę m.in. powierzchnię ogrodu, na której zamierzamy kosić trawnik, a także gęstość i wysokość trawy. Te czynniki wpłyną na decyzję, jaka moc silnika kosiarki elektrycznej będzie optymalnym wyborem. Im większy trawnik, wyższa i gęstsza trawa, tym silnik powinien mieć większą moc, aby koszenie trawnika było bezproblemowe.

Wybór kosiarki elektrycznej w cenie do 500 zł – na co zwrócić uwagę?

Moc i typ silnika

Podstawowym, wspomnianym już kryterium wyboru kosiarki elektrycznej jest moc i typ silnika. Kosiarki elektryczne wyposażone są w silniki szczotkowe lub indukcyjne. Silniki indukcyjne charakteryzują się wyższą trwałością i mniejszą awaryjnością, jednak często wiąże się to z wyższą ceną. Moc silnika wpływa bezpośrednio na wydajność koszenia – im jest wyższa, tym lepiej kosiarka radzi sobie z gęstą i wysoką trawą. Dla małych i średnich ogrodów zazwyczaj wystarczająca jest moc w zakresie 1200W do 2000W. 

Kompaktowe kosiarki elektryczne z półki cenowej do 500 zł o takiej mocy silnika wystarczają do koszenia trawników o powierzchni nawet do 1000 m2, więc już całkiem sporych przydomowych ogrodów. 

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Dodatkowym atutem jeśli chodzi o silnik kosiarki elektrycznej jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, który zapewnia długotrwałą i bezawaryjną pracę urządzenia. Zabezpieczenie przed przegrzaniem jest szczególnie istotne w sytuacjach intensywnego użytkowania kosiarki, kiedy to ryzyko nadmiernego nagrzania silnika wzrasta, czyli mamy dużą powierzchnię trawnika do skoszenia lub gdy trawa jest bardzo wysoka i gęsta. Dzięki temu mechanizmowi, kosiarka automatycznie wyłącza się lub zmniejsza moc pracy silnika, gdy temperatura osiąga zbyt wysoki poziom.

Taka funkcja nie tylko chroni silnik przed uszkodzeniem, ale również znacząco wydłuża jego żywotność, co jest ważne, jeśli zależy nam na długoterminowej eksploatacji. Zabezpieczenie przed przegrzaniem stanowi więc pewną gwarancję niezawodności i bezpieczeństwa, minimalizując ryzyko uszkodzenia silnika i drogich napraw.

Funkcje i ergonomia użytkowania kosiarki elektrycznej

Ważne są również dodatkowe funkcje, takie jak regulacja wysokości koszenia trawy, system mielenia trawy czy łatwość opróżniania kosza. Te elementy mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania i efektywność pracy.

Regulacja wysokości pozwala dostosować koszenie do warunków trawnika, a system mielenia trawy eliminuje konieczność zbierania skoszonej trawy, która jest zbierana w koszu. Tutaj wpływ na wybór kosiarki elektrycznej może mieć też wielkość kosza. Im większy, tym rzadziej trzeba go wypróżniać i o większą powierzchnię trawnika można jednorazowo zadbać bez robienia przerw. Przydatną funkcją może być również wskaźnik napełnienia kosza.

Warto dodać, że kosiarki elektryczne ze sprężynowym systemem regulacji wysokości koszenia wydają się rozwiązaniem o wiele bardziej komfortowym z punktu widzenia użytkownika.

Kolejnym aspektem jest ergonomia – lekkie kosiarki z intuicyjnym systemem regulacji i łatwymi do złożenia uchwytami znacznie ułatwiają przechowywanie i transport. Wpływ na ergonomię, a konkretnie na wagę kosiarki elektrycznej ma także materiał, z którego jest zbudowana obudowa. Solidne tworzywo lub kompozyt da nam pewność, że obudowa kosiarki będzie odporna na pęknięcia spowodowane uderzeniami lub otarciami, które zdarzają się podczas koszenia trawnika.

Szerokość koszenia i koszenie przy krawędziach

Wybierając kosiarkę elektryczną, należy również zwrócić uwagę na wielkość i typ powierzchni, jaką planujemy kosić. Do małych ogrodów wystarczą kosiarki o mniejszej szerokości roboczej (ok. 30-35 cm), natomiast dla większych powierzchni lepiej sprawdzą się modele o większej szerokości (powyżej 35 cm), które dostępne są zazwyczaj w większych kosiarkach o wyższych cenach.

Przydatną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki, jest to, czy koła kosiarki nie wystają poza jej obrys. Jeśli tak jest w wybranym przez Ciebie modelu kosiarki elektrycznej, będziesz mógł bez problemu kosić trawę blisko ściany, płotu czy innej krawędzi i unikniesz konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi oraz wyeliminujesz nieestetyczne, nieskoszone brzegi trawnika.

Podsumowanie

Cichsza praca, brak spalin i niższa cena to główne przewagi kosiarki elektrycznej nad kosiarkami spalinowymi. Jak natomiast pokazuje powyższy ranking, w cenie do 500 zł można kupić naprawdę niezłą kosiarkę elektryczną, z którą skutecznie zadbasz o swój trawnik o powierzchni nawet do 1000 m2. Oprócz mocy i typu silnika kosiarki, weź pod uwagę takie czynniki jak regulacja wysokości koszenia, regulacja wysokości uchwytu, wielkość kosza na trawę, funkcja mielenia i możliwość wyrzutu skoszonej trawy. 

Jeśli zastanawiasz się, jaką kosiarkę elektryczną wybrać, gdy Twój budżet jest ograniczony do 500 zł, sprawdź koniecznie nasz ranking.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.