Montaż i demontaż ciężkich elementów – dźwig jest niezbędny!

dzwigamy1montazidemontazciezkichelementow-dzwigjestniezbedny

Korzystanie z dźwigu jest nieocenione, gdy zachodzi konieczność zamontowania lub likwidacji ciężkich elementów. Trudno sobie wyobrazić pracę na wysokości związaną ze stawianiem stalowej konstrukcji, montowaniem ciężkiego żyrandola lub usuwaniem ważącej kilkaset kilogramów rzeźby bez udziału sprzętu ciężkiego. Jednak ze względu na miejsce i specyfikę prac często kompaktowe urządzenia sprawdzają się lepiej.

Wynajem dźwigu zawsze powinna poprzedzać analiza potrzeb. Być może w miejscu, w którym pracujesz duży i ciężki sprzęt po prostu się nie zmieści? A może waga przenoszonych elementów będzie tak duża, że mały żuraw sobie z nią nie poradzi? W wypożyczalni możesz zyskać fachowe wsparcie w wyborze najlepszego rozwiązania, adekwatnego do charakteru inwestycji.

Demontaż i montaż elementów na wysokości

Prace na wysokościach są bardzo wymagające. Musisz działać precyzyjnie, pewnie, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, który przyspieszy realizację zadań. Najczęściej są nimi czynności montażowe i demontażowe, takie jak osadzenie okien w ramach, stawianie hal i innych konstrukcji ze stali, burzenie kominów, stawianie słupów elektrycznych, podłączanie ciężkich żyrandoli, osadzanie rzeźb i zawieszanie wielkogabarytowych obrazów, rozbiórka hal. To tylko niewielka część prac, które mogą odbywać się sprawniej dzięki obecności dźwigów na placu budowy. Żeby jednak wykorzystać w pełni potencjał urządzenia, dopasuj go do charakteru planowanych czynności, wysokości, na jakiej się odbywają, wagi i rozmiaru przenoszonych elementów.

Duży czy mały dźwig? Dopasowanie maszyny do charakteru prac

Przed wypożyczeniem sprzętu do wsparcia na czas prac demontażowych i montażowych, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Już mniejsze mini żurawie zapewniają bardzo dobre parametry pracy, a ich wynajem jest stosunkowo tańszy. Do zalet sprzętu należy wysoka mobilność i kompaktowy rozmiar, co sprawia, że mieszczą się nawet w wąskich przejściach. Jednocześnie nierzadko oferują bardzo dobre wyposażenie, np. wyciągarkę linową 1000 / 2000 / 4000 kg z liną o długości 50 m. Biała gąsienica nie zostawia śladów na posadzce, dlatego może pracować nie tylko na zewnątrz, ale też w środku budynków. 

Dodatkowo maszyna jest sterowana radiowo i zasilania energią elektryczną, a mocny silnik po pełnym naładowaniu pracuje płynnie i niezawodnie. Sprzęty takie jak  HoeflonC10 czy Jekko JF40 poradzą sobie doskonale z demontażem i montażem nawet ciężkich elementów na wysokości.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.