Na co zwrócić uwagę, wybierając odśnieżarkę spalinową do ogrodu?

courtney-chestnut-oxpxgr0ckc8-unsplash (1)

Chyba nikt nie lubi odśnieżania. Dlatego też warto ułatwić sobie to zadanie, kupując odśnieżarkę, która pozwoli zautomatyzować tę pracę. Dzięki niej pozbycie się śniegu z chodnika lub podjazdu zajmie tylko kilka chwil. Równocześnie trzeba mieć świadomość, że jest wiele różnych modeli odśnieżarek. Laikowi może być trudno wybrać tę najlepszą. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Napęd

Na pierwszy ogień warto zwrócić uwagę na napęd odśnieżarki. Najbardziej popularne są odśnieżarki spalinowe, które mają sporą moc, ale równocześnie są dość głośne. Takie maszyny też sporo kosztują, więc trzeba liczyć się z tym, że ich zakup może się przez długi czas nie zwrócić. Z tego powodu są one wybierane raczej przez osoby, które mają duże posesje i sporo do odśnieżania. Taka duża odśnieżarka Stiga jest jednak urządzeniem niezawodnym i z pewnością poradzi sobie z każdą zaspą. Osobom, które mają mniejszą działkę może przydać się bardziej odśnieżarka o napędzie elektrycznym. Jest ona lekka i dość cicha. Jedyny minus to kabel, który czasami może stanowić przeszkodę w użytkowaniu.

Odśnieżarki jedno i dwustopniowe

Odśnieżarki można też podzielić na jedno i dwustopniowe. Jednostopniowe są polecane do odśnieżania płaskich i równych powierzchni np. chodników i asfaltowych podjazdów. Mają one za zadanie zebrać śnieg i odrzucić go w inne miejsce. Odśnieżarki dwustopniowe mogą też rozbijać i rozkruszać śnieg. Mogą być stosowane na powierzchniach wysypanych żwirem. Nadają się one do usuwania bardzo ciężkiego i mokrego śniegu.

Szerokość i wysokość robocza

Szerokość robocza to szerokość odśnieżanego pasa podczas jednego przejazdu. Im jest ona większa, tym mniej przejazdów będzie konieczne do odśnieżenia całości. Dobrze jest więc dobrać szerokość roboczą do szerokości własnych chodników i ścieżek. Nie można też zapominać, że odśnieżarka czasami musi przejechać też przez furtkę.

Oświetlenie

Może wydawać się to banalne, ale bardzo dobrze, gdy odśnieżarka ma oświetlenie. Zimą bardzo wcześnie zapada zmrok, więc logiczne jest to, iż niejednokrotnie konieczna będzie praca w ciemności. Dlatego też bardzo praktyczne jest, jeśli urządzenie jest wyposażone w oświetlenie, które umożliwia dobre rozeznanie w drodze. W ten sposób można zachować zasady bezpieczeństwa podczas odśnieżania.

Wyrzut śniegu

Odśnieżarka zabiera śnieg z jednego miejsca i przerzuca je w inne. Z tego powodu wyrzut śniegu jest bardzo ważnym elementem. Trzeba upewnić się, że będzie on na tyle duży, by możliwe było swobodne poruszanie się po działce i równocześnie nie na tyle duży, by śnieg był przesypywany do sąsiada lub na ulicę.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.