Poznaj bestsellerowe bezkołnierzowe miski WC w 2024 roku!

miska-wc

Aranżując czy modernizując łazienkę, trzeba podjąć wiele decyzji. Jedną z nich jest zakup odpowiedniego sanitariatu. Do wyboru mamy stojące kompakty lub podwieszane miski WC. W ostatnich latach to właśnie wiszące miski WC były częściej wybierane nie tylko przez klientów indywidualnych, ale także i światowych projektantów wnętrz. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Miski WC podwieszane – idealne do małych łazienek!

Wybór miski WC podwieszanej ma wiele zalet. Przede wszystkim te modele wyglądają bardziej estetycznie niż stojące kompakty. Jedynymi elementami zewnętrznymi jest w ich przypadku sama miska oraz przycisk spłukujący. Cała reszta, czyli spłuczki, odpływ, ukryte są w ścianie. Dla porównania stojący kompakt ma widoczny zbiornik spłuczki oraz kolanko odpływowe. Te dwa elementy też zazwyczaj najszybciej się brudzą, to właśnie tam gromadzi się kurz, a czyszczenie ich nie jest bezproblemowe. Warto wspomnieć także o tym, że praktycznie wszystkie elementy schowane są w ścianie – zajmują mniej miejsca, tak cennego w przypadku małych łazienek.

Miska WC wisząca zajmuje realnie mniej miejsca w łazience niż stojący kompakt. Poza tym ze względu na to, że widoczna jest podłoga pod nią, wnętrze wygląda na przestronniejsze. Sam fakt, że miska jest podwieszana ma wpływ na bezproblemowe czyszczenie podłogi pod miską. Sama miska zaś wygląda lekko. Modele te idealnie sprawdzają się przede wszystkim w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych, ale nie jest to reguła. Duża różnorodność form misek, kształtów i wielkości, a także i kolorów sprawia, że z łatwością można wybrać odpowiedni model miski wiszącej WC także do łazienek klasycznych, industrialnych czy retro.

Miska WC bez kołnierza – zalety

Na rynku dostępny jest szeroki misek WC podwieszanych z kołnierzem wewnętrznym oraz takich, które kołnierza zostały pozbawione. Według ekspertów brak kołnierza wewnętrznego przekłada się nie tylko na bezproblemowe czyszczenie, ale także i wyższą higienę i bezpieczeństwo sanitariatów. W miskach tych nie ma bowiem miejsca, zakamarków, w których mogą się gromadzić i namnażać groźne dla zdrowia drobnoustroje. Poza tym w tego typu miskach WC bezkołnierzowych istnieje możliwość skutecznego spłukiwania powierzchni miski mniejszą ilością wody, co przekłada się na niższe rachunki.

Za jedne z lepszych misek bezkołnierzowych zalicza się te marki Geberit, Roca, Laufen, Duravit, Roca, Cersanit, czy Deante. Modele te wyróżniają się ciekawą estetyką oraz najwyższą jakością wykonania z dbałością o każdy detal wykończenia. Miski WC bezkołnierzowe tych producentów zostały wykonane z materiałów trwałych, odpornych na wiele negatywnych czynników, a przy tym estetycznych. Warto dodać, że wiele z nich znajduje się w podobnych cenach co miski marketowe “no name”.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.