Urządzamy sypialnię w stylu industrialnym

cegla-sypialnia-industrialna (1)

Styl industrialny to w ostatnim czasie jeden z najczęściej wybieranych kierunków wnętrzarskich do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu – zarówno do salonu czy kuchni, jak i łazienki czy tytułowej sypialni. Podobają Ci się wnętrza w stylu loft? Chcesz odtworzyć niepowtarzalny klimat industrialny w swojej sypialni? Podpowiadamy, jak zrobić to mądrze!

Ściany w industrialnej sypialni

Elementem charakterystycznym aranżacji industrialnej bez wątpienia są ściany. Te powinny być wykończone surowymi materiałami typu stara cegła czy beton i/lub pomalowane farbą w neutralnym kolorze. W sypialni industrialnej najlepiej będzie, jeżeli ścianę za łóżkiem wykończysz płytkami ceglanymi bądź płytami z betonu architektonicznego. W ten sposób stworzysz doskonałe tło dla najważniejszego mebla w tym pomieszczeniu, czyli łóżka. Pozostałe ściany pomaluj farbą w kolorze szarym lub białym.

Meble w sypialni industrialnej

Kolejnym znakiem rozpoznawczym sypialni w stylu industrialnej są meble. Najlepszym wyborem są te wykonane z drewna i metalu, choć warto wspomnieć, że stylistyka ta mówi „tak” także meblom z palet. Ostateczna decyzja co do rodzaju mebli zależy oczywiście od Twoich upodobań oraz – rzecz jasna – budżetu, jaki zamierzasz przeznaczyć na urządzenie sypialni.

Miej na uwadze, że styl industrialny stawia na minimalizm. W związku z tym w takiej sypialni zupełnie wystarczające będą: łóżko, szafki nocne, komoda oraz duża szafa (zakładając brak garderoby). Nie wyobrażasz sobie sypialni bez toaletki lub miejsca do pracy? I na to mamy rozwiązanie. W miejsce komody postaw konsolę w stylu loft, a tuż nad nią zawieś okrągłe lustro w metalowej ramie. Sypialnia, miejsce do codziennej stylizacji, kącik do pracy w domu – to możliwe!

Oświetlenie w industrialnej sypialni

W każdym wnętrzu industrialnym, także w sypialni, ważne jest oświetlenie. To ono współtworzy niepowtarzalny klimat wnętrza. Dobrym wyborem do industrialnej sypialni będą na pewno poprzemysłowe lampy sufitowe oraz żarówki na kablu bez osłonek lub te w geometrycznych, metalowych konstrukcjach. Dopełnieniem światła głównego w sypialni stylizowanej na industrialną mogą być także designerskie kinkiety lub lampy stojące. Wszystko zależy od przyjętej koncepcji.

Równie ważna kwestia – ciepłe, żółte czy też pomarańczowe światło. To właśnie ono przełamuje surowy wystrój wnętrza industrialnego, tworząc w nim nastrojową aurę sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.