Ranking 5 najlepszych wiertarko-wkrętarek w 2024 roku

jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać ranking

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa to urządzenie bardzo przydatne a często i niezbędne podczas domowych remontów. Mnogość przeróżnych modeli wiertarko-wkrętarek może przyprawić o zawrót głowy. Chcąc wybrać najlepszy dla siebie model, warto zapoznać się z podstawowymi parametrami oraz cechami tego typu narzędzi.

Przygotowaliśmy ranking popularnych modeli wiertarko-wkrętarek 2023 wraz z opisem wad i zalet każdej z nich. Wyjaśnimy również co jest najważniejsze przy zakupie wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, by odpowiedź na pytanie „Jaka wiertarko-wkrętarka jest najlepsza?” była dla Ciebie prostsza. 

Najlepsze Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

Ranking Najlepszych Wiertarko-Wkrętarek Akumulatorowych

Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa NAC CDB1-LI-20V

wkrętarka nacUrządzenie przeznaczone do prac przydomowych lub w warsztacie. Mimo że nie jest to typowy model dla profesjonalistów poradzi sobie w przypadku większości prac remontowo-budowlanych, służąc jako wiertarka lub wkrętarka. Producent wyposażył to urządzenie w akumulator litowo-jonowy o napięciu 20V i pojemności 2000 mAh. Samozaciskowy uchwyt umożliwia montowanie końcówek o grubości od 0,8 do 13 mm.  

Specjalny, antypoślizgowy materiał, którym pokryto rękojeść sprawia, że model ten pewnie trzyma się w dłoni. Dodatkowo jest w miarę lekka, ponieważ waży 1,34 kg, dlatego sprawdzi się podczas prac wymagających trzymania rąk w górze. Umożliwia płynnie regulowaną pracę w systemie dwubiegowym. W przypadku tego modelu moment obrotowy wynosi aż 35Nm. Precyzyjna praca możliwa jest również dzięki 25-stopniowej regulacji siły sprzęgła, dlatego urządzenie nie uszkodzi materiału podczas pracy. Udogodnienia w postaci diody led oświetlającej miejsce pracy oraz wskaźnika poziomu naładowania baterii i szybkiej ładowarki dodatkowo podnoszą komfort użytkowania. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa firmy NAC nie jest wyposażona w funkcję udaru. Dołączone do zestawu bity nie są najwyższej jakości, dlatego po niedługim czasie prawdopodobnie trzeba będzie wymienić je na nowe. Producent w tym przypadku nie oferuje również walizki na sprzęt i akcesoria. Mimo to urządzenie cieszy się bardzo dużą popularnością. Naszym zdaniem to solidny model godny uwagi.

Zalety

 • moc,
 • dobry stosunek ceny do jakości,
 • miernik poziomu baterii.

Wady 

 • brak funkcji udaru,
 • słabej jakości bity w zestawie,
 • brak walizki.

Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa GSR 120-LI BOSCH Professional

wkrętarka boschTo kompaktowa wiertarko-wkrętarka. Tak w skrócie można opisać model marki Bosch. Jej waga to zaledwie 0,8 kg. Dzięki temu prace w trudno dostępnych zakamarkach są o wiele łatwiejsze. Niewielkie wymiary to nie jedyna zaleta tego modelu. Urządzenie wyposażono w 2-biegową przekładnię i 14 Nm moment obrotowy podczas wkręcania miękkiego oraz 30 Nm w przypadku wkręcania twardego. Umożliwia wkręcanie wkrętów i wiercenie w drewnie otworów o średnicy od 7 do 20 mm i max. 10 mm (stal).

Model marki Bosch jest solidnie wykonany i wyróżnia się trwałością. Litowo-jonowy akumulator 12 V o pojemności 2Ah charakteryzuje długa żywotność. Do zestawu producent dorzuca dodatkowy akumulator. Specjalny system Bosch ECP, czyli Electronic Cell Protection chroni akumulator przed przegrzaniem i przeładowaniem. Hamulec wybiegowy służący do bardzo precyzyjnego wkręcania, eliminuje ryzyko przekręcenia czy uszkodzenia końcówek. Dodatkowym udogodnieniem jest praktyczna, miękka okładzina zwiększająca komfort pracy, oświetlenie Led oraz szybka ładowarka i walizka. Model wyposażono również w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski służący do sprawnej wymiany wierteł i bitów. Minusem tego modelu jest brak wskaźnika naładowania baterii oraz brak funkcji udaru. Trzeba również liczyć się z tym, że podczas wiercenia większych otworów urządzenie może okazać się zbyt słabe. 

Zalety

 • waga,
 • wytrzymałość.

Wady

 • słaba przy wierceniu większych otworów,
 • brak miernika baterii.

Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa Stanley Z Udarem FMC625D2

wkrętarka stanleyPropozycja marki Stanley posiada akumulator 18v o pojemności 2.0 Ah w technologii Li-Ion. Oferuje 2 biegi oraz możliwość ustawienia momentu obrotowego w 22 pozycjach. Twardy moment obrotowy wynosi aż 51 Nm. Model waży 1,8 kg co przy niektórych pracach, zwłaszcza tych dłuższych z koniecznością trzymania rąk w górze może być kłopotliwe. Uchwyt szybkomocujący umożliwia umiejscowienie akcesoriów o maksymalnej średnicy 13 mm. Model wyposażono w funkcję udaru, dzięki czemu możliwe jest sprawne wiercenie w betonie oraz miernik stanu naładowania i doświetlającą diodę Led. 

Narzędzie sprawdzi się podczas prac w domowym warsztacie i w czasie remontu. Bywa wybierane również do użytku profesjonalnego, jednak w tym przypadku nie warto liczyć na jej niezawodność i wytrzymałość przy bardzo intensywnym użytkowaniu, szczególnie jeśli mowa o funkcji udaru. Zdarza się, że funkcjonowanie hamulca wybiegowego jest dość toporne. Mimo to uznajemy je za całkiem solidny sprzęt, cieszący się zresztą wieloma pozytywnymi opiniami w sieci.

Zalety

 • funkcja udaru,
 • wysoki moment obrotowy.

Wady

 • toporna praca hamulca.

Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa Makita DDF482Z 18V

wkrętarka makitaMocny i wytrzymały model do użytku profesjonalnego. Sprawdzi się na budowach oraz w warunkach przemysłowych. Ta wiertarko-wkrętarka umożliwia korzystanie z akumulatorów o maksymalnej pojemności do 5 Ah co oznacza, że urządzenie może pracować na jednej baterii naprawdę długo. Posiada 2 biegi mechaniczne, miękki moment obrotowy 36 Nm oraz twardy na poziomie aż 62 Nm. Zakres mocowania wkrętów i wierteł wynosi od 1,5 do 13 mm (stal) oraz 38 mm (drewno).

Dzięki specjalnej technologii XPT urządzenie jest jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia pod wpływem pyłu i wilgoci. Wytrzymałość sprzętu zwiększono za sprawą metalowych podzespołów przekładni. Pracę ułatwiają dwie diody Led, elektroniczny hamulec oraz szybkomocujący uchwyt wiertarski. Wiertarko-wkrętarka Makita waży 1,5 kg co jak na tego typu, profesjonalny sprzęt niewiele. Do pełni szczęścia brakuje tutaj funkcji udaru, wskaźnika naładowania baterii oraz walizki transportowej. 

Zalety

 • wytrzymałość,
 • solidność,
 • 2 diody led,
 • wysoki moment obrotowy,
 • metalowe podzespoły.

Wady

 • brak miernika poziomu naładowania baterii,
 • brak walizki transportowej,
 • brak funkcji udaru.

Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa Dewalt DCD777S2T

wkrętarka dewaltWkrętarko wiertarka przeznaczona do użytku domowego. Wyposażona w akumulator litowo-jonowy 18V. Niezawodność zapewnia wkrętarce bezszczotkowa technologia budowy silnika. To kompaktowy i w miarę lekki model (1,5 kg). Konstrukcja wyposażona w ogumowaną rękojeść, gwarantuje stabilność i komfort pracy. Wkrętarko-wiertarka Dewalt wyposażona jest w 2-biegową przekładnię oraz wysoki 65 Nm moment obrotowy twardy i 26 Nm moment miękki. Posiada szybkozaciskowy uchwyt i 16 pozycyjną regulację momentu obrotowego. 

To kolejna wiertarko-wkrętarka zasilana akumulatorem. Wyposażona w diodę LED z możliwością użycia jej jako latarki (funkcja opóźnienia wyłączenia). Za pomocą tego sprzętu wywiercić można otwory o maksymalnej średnicy 30 mm (drewno) oraz 13 mm (metal). Niestety w tym modelu również brak wskaźnika poziomu naładowania baterii oraz funkcji udaru. Mimo tego jest to sprzęt godny uwagi jeśli mowa o użytku domowym. 

Zalety

 • moc,
 • jakość wykonania,
 • silnik bezszczotkowy,
 • walizka transportowa.

Wady

 • brak miernika poziomu naładowania baterii,
 • brak funkcji udaru.

Najlepsza Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa – Jaki model Wybrać?

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego lub jest on mocno utrudniony. Problem ograniczającego mobilność kabla w tym przypadku oczywiście nie istnieje. Dlatego praca w trudno dostępnych i nietypowych miejscach dzięki temu urządzeniu jest znacznie łatwiejsza.

Dobra wiertarko-wkrętarka akumulatorowa może spełniać wiele funkcji. Obecnie zdecydowana większość tego typu urządzeń jest wyposażona w funkcję wiercenia. Dzięki temu narzędzie staje się jeszcze bardziej użyteczne. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są o wiele mocniejsze od zwykłych modeli, które nadają się tylko do wkręcania i wykręcania wkrętów. Dlatego jeśli potrzebujesz silniejszego i bardziej funkcjonalnego urządzenia, które poradzi sobie podczas wymagających prac remontowych postaw na wkrętarko-wiertarkę. Dzięki niej nie tylko przykręcisz parę śrubek, ale także wywiercisz niewielką dziurę w ścianie lub w drewnie pod wkręt. 

Na rynku dostępne są również wiertarko- wkrętarki udarowe akumulatorowe szczególnie doceniane przez profesjonalistów. Za pomocą wiertarko-wkrętarki z mechanizmem udarowym wywiercisz dziurę nie tylko w drewnie, metalu czy tworzywie sztucznym, ale również w betonie oraz materiałach mineralnych. Czy to oznacza, że wkrętarki to urządzenia słabe i mało użyteczne? Zdecydowanie nie. Wkrętarka, to narzędzie idealne wtedy gdy chcesz od czasu do czasu przykręcić drobną rzecz, lub poskręcać meble. To stosunkowo nieduże, przez co lekkie i poręczne urządzenia dlatego ich pomoc może być nieoceniona w wielu różnych sytuacjach. 

Na Co Zwrócić Uwagę Przy Wyborze Dobrej wiertarko-Wkrętarki Akumulatorowej

Moc I Napięcie

To parametr, który warto wziąć pod uwagę na pierwszy ogień. Moc wkrętarko-wiertarki akumulatorowej definiuje, z jakim rodzajem tworzyw możesz pracować oraz kiedy nastąpi moment przegrzania sprzętu. Im wartość jest wyższa, tym lepiej. Oznacza ona możliwość wiercenia w twardszym materiale. Na moc urządzenia wpływa również napięcie. W zależności od planowanego wykorzystania wybierz sprzęt, który spełni twoje wymagania:

 • 3.6-4-8 V to najsłabsze urządzenia, przeznaczone do podstawowych prac takich jak skręcanie mebli lub innych sprzętów. 
 • 6.5 do 10 V oznacza mocniejsze urządzenie służące do okazjonalnych prac np. podczas remontu mieszkania czy majsterkowania. 
 • 9.6 do 14 V sprawdzi się w czasie intensywnych i częstych prac z różnymi nawet twardszymi materiałami. Tego rodzaju sprzęt, jest też najczęściej wyposażony w tak zwane biegi umożliwiające dostosowanie mocy w zależności od wykonywanej pracy. 
 • Ponad 18 V to urządzenie gotowe do najbardziej intensywnych prac. Często wyposażone w mechanizm udarowy, który umożliwia wiercenie w betonie. 

Moment Obrotowy

Parametr ten oznacza siłę, z jaką wkręcane będą śruby. Zdarza się, że producenci podają dwie różne wartości (obie w jednostce Nm) dotyczące wkręcania miękkiego (materiałów miękkich) i twardego (tworzyw twardych). Tutaj również im wyższa wartość, tym większe możliwości sprzętu.

Ilość Biegów

Mocniejsze wiertarko wkrętarki umożliwiają zmianę biegów (co najmniej dwóch). Biegi mogą być np. przystosowane specjalnie do wkręcania wkrętów lub do wiercenia. 

Rodzaj Akumulatora

W przypadku elektronarzędzi trafić można na jeden z trzech rodzajów akumulatorów: niklowo-metalowo-wodorowe (Ni-MH), niklowo-cynkowe (Ni-Zn) lub litowo-jonowe (Li-ion). Pierwszy z nich ma dość krótką żywotność.

Rodzaj silnika

Na rynku dostępne są wkrętarki bezszczotkowe i szczotkowe. Określenie to oznacza rodzaj silnika. Lepszym wyborem będzie wkrętarka bezszczotkowa. Dlaczego? Taki sprzęt zużywa mniej prądu. Jest także mniej awaryjny i dodatkowo lżejszy w porównaniu do wkrętarki szczotkowej.

Funkcja Udaru

Co daje wiercenie z udarem? Wiertarko wkrętarka z udarem jest wszechstronnym narzędziem, które sprawdzi się podczas intensywniejszych prac np. z betonem. Jeśli więc planujesz tego typu zadania, koniecznie weź tę funkcję pod uwagę. 

Waga 

Nie jest to oczywiście parametr najważniejszy, jednak zdecydowanie wart uwagi. Praca z ciężkim urządzeniem zawsze jest trudniejsza, szczególnie gdy trwa dłuższy czas. Dlatego mając do dyspozycji dwa urządzenia o podobnych parametrach i zbliżonej jakości postaw na lżejszy model. 

Obudowa

Wiertarko-wkrętarka jest narzędziem wyspecjalizowanym do danego typu prac również dzięki charakterystycznej budowie. Jeśli urządzenie kształtem przypomina literę T, oznacza to, że jego głównym zadaniem jest wkręcanie śrub i wkrętów. Z kolei w przypadku litery P będzie to wiercenie otworów.

Dodatkowe Akcesoria

W przypadku wkrętarko-wiertarek producenci do zestawu dołączają np. dodatkowy akumulator, szybką ładowarkę czy walizkę do przechowywania. Bardzo przydatne są również takie „gadżety” jak wbudowana lampka podświetlająca miejsce pracy czy też miernik poziomu naładowania baterii.

Podsumowanie

W przypadku wkrętarko-wiertarek cena ma bezpośrednie przełożenie na jakość wykonania, funkcjonalność czy moc urządzenia. Nie oznacza to jednak, że tańszy sprzęt okaże się dla ciebie nietrafionym zakupem. Jeśli wciąż zastanawiasz się jaką wkrętarkę kupić, weź pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby. Nie warto inwestować w zaawansowany technicznie model, z którego możliwości i tak nie skorzystasz. Zrozumiały jest fakt, że tego typu sprzęt kupuje się na dłuższy czas, dlatego jeśli nie potrafisz do końca określić swoich potrzeb, postaw na mocniejszy model. Takim właśnie urządzeniem jest wkrętarko wiertarka Stanley FMC625D2, która sprawdzi się nawet w cięższych warunkach. 

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.