myjka ciśnieniowa do 500 zł ranking 2021

Jaką wybrać myjkę ciśnieniową do 500 zł – Ranking 2021

Gdy zbliża się letnia aura, coraz chętniej sięgamy po nasze rowery i motocykle. Poza obowiązkowym przeglądem, kontrolą stanu technicznego oraz ewentualną naprawą usterek, warto również odświeżyć nasze jednoślady i oczyścić je z zimowego brudu i kurzu. Nie inaczej ma się sprawa z autami – po zimowej chlapie i wiosennym pyleniu drzew czy traw wskazane będzie opłukanie karoserii naszego samochodu. Po okresie zimowym przydałoby się również wyczyścić przydomowy chodnik, płytki na tarasie lub meble ogrodowe, które uległy zabrudzeniu lub zakurzeniu. W każdej z tych sytuacji zamiast męczyć się z ręcznym czyszczeniem, warto się zastanowić, jaka myjka ciśnieniowa będzie odpowiednia do naszych potrzeb.

Na rynku znajdziemy wiele modeli, których ceny liczone są w tysiącach – jednak są i takie myjki, które z powodzeniem zakupimy za nieduże pieniądze, a ich parametry będą w zupełności wystarczające do okazjonalnego oczyszczenia ogrodu, auta, roweru lub motocykla z brudu. W zależności od naszych potrzeb, powinniśmy wybrać myjkę o odpowiedniej mocy, z dostatecznym ciśnieniem roboczym oraz wystarczającą pojemnością zbiornika na wodę i detergenty. W dzisiejszym artykule dowiemy się, jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł będzie dobrym wyborem oraz na co należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu.

[mailerlite_form form_id=1]

Najlepsze myjki ciśnieniowe do 500zł

Ranking myjek ciśnieniowych do 500zł

Myjka ciśnieniowa Parkside PHD 110

myjka ciśnieniowa parkside 110Prawdopodobnie najtańszym, wartym polecenia modelem jest myjka ciśnieniowa Parkside PHD 110. Chociaż ma ona jedno z niższych ciśnień roboczych, to jest ono w zupełności wystarczające do oczyszczenia rowerów po wycieczce terenowej czy sprzątania terenów wokół naszego przydomowego ogródka. Ciekawą opcją w tym modelu jest dysza do piany, która jeszcze skuteczniej pozwoli nam doczyścić uciążliwe zabrudzenia. Ten model stanowi dowód na to, że solidną myjkę ciśnieniową znajdziemy za mniej niż 300 złotych. Urządzenie idealnie nadaje się do drobnych prac, jest poręczne i nie zajmuje wiele miejsca, jednak nie jest to sprzęt przeznaczony do czyszczenia dużych i bardzo mocno zabrudzonych powierzchni.

Sprawdź Myjkę Parkside PHD 110 na Allegro 

 

Myjka ciśnieniowa Karcher K2 Basic 110 Bar

myjka cisnieniowa karcher k2Jednym z tańszych modeli, a przy tym solidnym i wydajnym sprzętem jest kompaktowa myjka Karcher K2 Basic 110 Bar. Niewielkie wymiary (28 x 43 x 17,5 cm) sprawiają, że urządzenie będziemy mogli przechowywać w nawet niewielkim składziku czy altanie. Ten model szczególnie jest polecany do prac ogrodowych – jak deklaruje producent, zużycie wody dzięki myjce jest nawet o 80% mniejsze niż w porównaniu z użytkowaniem typowego węża ogrodowego. Sprzątanie, czyszczenie oraz porządkowanie mebli i artykułów ogrodowych jeszcze nigdy wcześniej nie było takie łatwe i przyjemne! Pomimo renomy jaką posiada na rynku marka Karcher, sprzęt nie jest wykonany z najtrwalszych materiałów o długiej żywotności. Cena w tym przypadku ma niestety swoje odzwierciedlenie w jakości.

Sprawdź Myjkę Karcher K2 Basic na Allegro 

 

Myjka ciśnieniowa Lavor Force 145

Myjka cisnieniowa lavor forceOsoby poszukujące uniwersalnego i wydajnego rozwiązania powinny skorzystać z myjki ciśnieniowej Lavor Force 145. Ten sprzęt cechuje się wysoką uniwersalnością – zestaw wymiennych dysz oraz bardzo dobre parametry techniczne sprawią, że przy użyciu tego sprzętu zarówno umyjemy auto, jak i oczyścimy rower czy wysprzątamy akcesoria związane z ogrodem. Specjalna szczotka do czyszczenia felg zostanie doceniona przez każdego użytkownika motocykla czy samochodu – nasze felgi będą czyste, nawet w tak trudno dostępnych miejscach jak obręcze czy otwory przy wentylu. Trzeba jednak wciąż mieć na uwadze fakt, że jest to myjka przeznaczona do lekkich, drobnych prac domowych. 

Sprawdź Myjkę Lavor Force 145 na Allegro 

 

Myjka ciśnieniowa Stanley 170 BAR

Myjka cisnieniowa stanley Kolejną ciekawą propozycją jest myjka ciśnieniowa Stanley SXPW14PE. Parametry techniczne sprzętu prezentują się bardzo dobrze.  Silnik o mocy 1400 W pozwala na efektywną pracę. Z kolei pompa aluminiowa wydłuża żywotność urządzenia. Ta myjka charakteryzuje się też mocnym ciśnieniem 170 Bar, wysoką wydajnością i jeszcze wyższą funkcjonalnością. Za konkurencyjne myjki tej klasy przyjdzie nam zapłacić o wiele więcej niż za myjkę Stanley SXPW14PE. Sam producent deklaruje, że „ich sprzęt działa niezawodnie, usuwając nawet uporczywe zabrudzenia”. Minusem urządzenia jest słabo działająca pianownica. Mimo to, warto zainteresować się tym modelem chociażby ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. 

Sprawdź Myjkę Stanley 170 BAR na Allegro 

 

Myjka ciśnieniowa Kanwod Full Energy 180 BAR

myjka cisnieniowa kanwod 180Kompromisem pomiędzy wysoką mocą, praktycznym zastosowaniem a niską ceną jest model Kanwod 180 Bar. To jedna z najlepiej sprzedających się myjek w kategorii sprzętu do 500 PLN. A to za sprawą stosunkowo wysokiej jakości wykonania, dobrych parametrów technicznych i funkcjonalności (regulacja ciśnienia, aluminiowa pompa, dodatkowy wbudowany filtr najczyściej spotykany w profesjonalnych modelach) . Myjka polecana szczególnie osobom, które poszukują sprzętu skutecznego podczas przydomowych prac a przy tym łatwego w obsłudze, także dla osób starszych. Minusem tego modelu może być stosunkowo krótki kabel zasilający, ale z przedłużaczem nie stanowi to problemu.

Sprawdź Myjkę Kanwod Full Energy na Allegro 

 

Myjka ciśnieniowa Dedra DED8821

myjka ciśnieniowa dedraMyjka polskiej firmy Dedra to bogato wyposażony model z bardzo dobrą mocą w atrakcyjnej cenie. Na wyposażeniu między innymi lanca obrotowa, szczotka do tarasów i szczotka płaska. Dzięki temu, urządzenie z powodzeniem usunie brud z różnych przydomowych powierzchni. Mając do dyspozycji sprzęt z ciśnieniem 130 bar, z łatwością umyjemy samochód, narzędzia ogrodowe, taras, czy schody. Producent deklaruje zwiększoną żywotność urządzenia za sprawą aluminiowej pompy oraz silnika z uzwojeniem miedzianym. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że myjka ma dość spore gabaryty i waży prawie 11 kg. 
 

 

Zalety z korzystania z myjek ciśnieniowych

Wiele osób traktuje myjkę ciśnieniową jako element niezależności od myjni przy stacjach benzynowych czy firm detailingowych. Posiadanie takiego sprzętu niesie dla właściciela szereg korzyści, wśród których należy wymienić:

Wygodę użycia i komfort sprzątania

Nie musimy jechać specjalnie na stację lub do firmy zajmującej się sprzątaniem, dostosowując się do godzin otwarcia i możliwości czyszczenia. Rozstawienie i podłączenie sprzętu zajmie nam znacznie mniej niż sam dojazd na najbliższe miejsce oferujące możliwość opłukania naszego pojazdu. Na wygodę i komfort stosowania myjki wpływa również prostota obsługi – całość czynności sprzątania sprowadza się do kierowania strumienia wody za pomocą lancy w odpowiednią stronę.

Oszczędności krótko- i długoterminowe

Przyjmijmy, że ręczne umycie standardowego auta osobowego kosztowałoby na stacji 14 zł, zaś roweru czy motoru – 6 zł. Nasz samochód będziemy myli co dwa tygodnie, czyli 26 razy do roku, a rower lub motor – raz na miesiąc, czyli 12 razy do roku. Daje nam to kwotę 424 zł rocznie, czyli zwrot zakupu myjki. Jeśli chodzi zaś o zużycie prądu, detergentów i wody, jedno mycie wyniesie nas ok. 1,50 zł. Oznacza to, że zaledwie po półtora roku realnie oszczędzamy na myciu naszych pojazdów.

Zmniejszenie wysiłku włożonego w czyszczenie

Bezpośrednio z pierwszą zaletą wiąże się oszczędność energii i siły, której używamy do sprzątania auta, roweru, motoru czy płytek w ogrodzie. Przy ręcznym myciu nie tylko będzie to bardziej męczące, a dla niektórych osób wręcz niewykonalne (np. ze schorzeniami kręgosłupa czy zwyrodnieniem stawów), ale również zajmie nam to więcej czasu. Myjki ciśnieniowe zaoszczędzą nam tego wysiłku i czasu, który przecież możemy spędzić w przyjemniejszy sposób.

Jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł?

Przed wyborem odpowiedniej myjki ciśnieniowej należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, a przede wszystkim:
Moc silnika – im większa tym wydajniejsza praca sprzętu.
Maksymalne ciśnienie robocze – im większe tym silniejszy strumień wody uwalnia się z dyszy.
Długość dyszy i kabla – im dłuższy kabel i mniejsza dysza, tym swobodniej będziemy mogli operować sprzętem.
Akcesoria dodatkowe – czy i jakie wchodzą w skład zestawu, różne dysze umożliwiają wydajniejsze sprzątanie różnych powierzchni.

Podsumowanie

Teraz, kiedy wiemy już, jaka myjka ciśnieniowa będzie odpowiednia do naszych potrzeb, wystarczy znaleźć kawałek wolnego terenu do sprzątania, zabrudzoną powierzchnię i 10 minut wolnego czasu. Kolejki do standardowych myjni możemy pożegnać raz na zawsze, a dzięki oszczędności wody, energii i czasu przyczynimy się nie tylko do ochrony środowiska, ale również zaoszczędzeniu nawet do 400 złotych w skali roku. Zachęcamy do zapoznaniem się z proponowanymi przez nas myjkami ciśnieniowymi – zakup takiego sprzętu to inwestycja na długie lata, która odciąży nas z uciążliwych i męczących prac przygotowujących nasze akcesoria do letniego sezonu. Owocnego sprzątania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *