Ranking 5 najlepszych głowic termostatycznych Wi-Fi

ranking głowic termostatycznych wifi

Od kiedy głowice termostatyczne zagościły w naszych domach, ogrzewanie pomieszczeń stało się łatwiejsze. Urządzenia te pozwalają utrzymać względnie stałą temperaturę w mieszkaniu i zaoszczędzić na rachunkach. Głowice termostatyczne WiFi to jeszcze wygodniejsze rozwiązanie, które warto poznać.

Termostaty elektroniczne WiFi są polecane wszystkim tym, którzy chcą lepiej i przede wszystkim wygodniej zarządzać ciepłem w swoim domu. Dokładne dopasowanie temperatury do potrzeb domowników przynosi znaczące oszczędności w sezonie grzewczym.

W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze i jednocześnie dobrej jakości termostaty WiFi. Podpowiemy także, na co zwrócić uwagę przed zakupem, by dopasować głowicę do indywidualnych potrzeb.

Najlepsze Głowice Termostatyczne Wi-Fi

Ranking głowic termostatycznych Wi-Fi

Głowica Termostatyczna WiFi ZigBee HY368

Głowica Zigbee to bardzo popularny model wyposażony w szereg przydatnych funkcji. Umożliwia sterowanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca poza domem m.in. dzięki aplikacji. Do tego niezbędna jest także bramka pozwalająca na podłączenie urządzenia i sterowania nim z poziomu aplikacji SmartLife od Tuya.

Wbudowany czujnik temperatury wyświetla dane na samej głowicy oraz w urządzeniu mobilnym. Prezentowane na termostacie informacje nie są jednak bardzo czytelne. ZigBee to model przyjazny rodzicom małych dzieci. Automatyczne blokowanie przycisków pozwala uniknąć przypadkowej zmiany konfiguracji.

Dołączone do zestawu adaptery ułatwiają montaż na popularnych instalacjach grzewczych. W pakiecie otrzymujemy możliwość sterowania głosem i szereg możliwości planowania temperatury. Integracja lub instalacja tego termostatu może czasami pochłonąć sporo czasu. Jednak późniejsze działanie, stosunek ceny do jakości i dobra cena przemawiają na korzyść Zigbee HY368.

Plusy

 • Funkcjonalność
 • Korzystna cena vs. jakość

Minusy

 • Problematyczna integracja

Głowica termostatyczna WiFi Volt HT-10R

Volt HT-10R to głowica termostatyczna o mniejszej ilości funkcji niż poprzednia, dlatego może być dla wielu osób prostsza w obsłudze. W zestawie otrzymujemy uniwersalny gwint, który pasuje do popularnych grzejników. Duży, czytelny wyświetlacz ułatwia odczyt temperatury, nawet przy mocnym świetle.

Głowica umożliwia zaplanowanie temperatur na najbliższy tydzień w 4 cyklach. Wyposażono ją w tryb otwartego okna, tryb wakacyjny oraz blokadę rodzicielską.

Podczas instalacji można zauważyć, mało dopracowaną instrukcję obsługi, w której brakuje precyzyjnych informacji. Aby urządzenie działało w trybie WiFi i przez aplikację, konieczny jest dodatkowy zakup specjalnego E-Huba.

Plusy

 • Czytelny wyświetlacz
 • Łatwa obsługa

Minusy

 • Mało precyzyjna instrukcja obsługi

Głowica Termostatyczna WiFi Meross MTS100H

Termostat grzejnikowy WiFi Meross MTS100H to urządzenie, które działa w połączeniu ze specjalną centralką, którą należy dokupić. Odpowiada ona za łączność WiFi oraz połączenie z głowicą. Jedna centralka może być połączona maksymalnie z 16 termostatami.

Na czytelnym wyświetlaczu w przeciwieństwie do większości innych głowic, widnieje aktualna temperatura pomieszczenia, a nie ta, która jest ustawiona. 

Regulator Meross może być sterowany za pomocą głosu, po połączeniu z aplikacją. Urządzenie umożliwia precyzyjne planowanie harmonogramu temperatury.

Głowica jest w pełni kompatybilna z wszystkimi popularnymi zaworami. Podczas pracy Meross MTS100H czasami można usłyszeć dźwięki, które dla niektórych mogą być uciążliwe. Brakuje również instrukcji w języku polskim.

Plusy

 • Wyświetlanie aktualnej temperatury
 • Przejrzysty wyświetlacz
 • Funkcjonalność

Minusy

 • Słyszalne dźwięki podczas pracy
 • Instrukcja w języku angielskim

Głowica termostatyczna WiFi Acurel AD138

Termostat elektroniczny WiFi marki Acurel jest wyposażony w popularne funkcjonalności takie jak harmonogram ogrzewania za pomocą aplikacji, czujnik otwarcia okna, sterowanie głosem, czy blokadę rodzicielską. Aby sterować urządzeniem w trybie zdalnym, konieczny jest zakup centrali WiFi. Można ją nabyć osobno lub w zestawie z głowicą. Do każdej centrali podłączymy maksymalnie 15 termostatów.

Termostat grzejnikowy WiFi łączy się z aplikacją Tuya Smart, która jest dostępna w sklepie Google oraz App Store. Umożliwia ona również sterowanie innymi urządzeniami w domu w tym oświetleniem.

Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku polskim oraz 3 różne adaptery. Model od Acurel nie posiada standardowego wyświetlacza, ale subtelne punkty świetlne wzdłuż obudowy. Informacje wyświetlane w ten sposób wyglądają nowocześnie, ale mogą być dla niektórych mało czytelne.

Plusy

 • Funkcjonalność

Minusy

 • Czytelność wyświetlacza

Głowica termostatyczna WiFi Honeywell Evohome HR92EE

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest głowica Honeywell HR92EE, ciesząca się wieloma pozytywnymi opiniami w sieci. To bardzo dobrej jakości regulator, który umożliwia indywidualny dobór parametrów ogrzewania. Informacje wyświetlane są na przejrzystym, uchylnym wyświetlaczu co jest sporą zaletą dla osób chcących często kontrolować temperaturę. 

Posiada funkcję otwartego okna. Na obudowie znajduje się minimalna ilość przycisków. Urządzeniem można sterować w trybie WiFi na odległość do 30 metrów.

Producent umożliwia podłączenie głowicy do systemu Evohome, który służy do sterowania instalacją grzewczą w trybie strefowym. System ten jest zaawansowanym rozwiązaniem do zdalnej kontroli wielu domowych instalacji w tym ogrzewania podłogowego, kotła gazowego czy pomp ciepła. Model od Honeywell to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu. 

Plusy

 • Solidne wykonanie
 • Niezawodne działanie
 • Przejrzysty wyświetlacz

Minusy

 • Cena

Jakie są zalety termostatów elektronicznych Wi-Fi?

Stała temperatura

Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach to jedna z wielu funkcji termostatów grzejnikowych WiFi. Dzięki tym urządzeniom można dowolnie programować temperaturę w ciągu dnia, w nocy czy w weekendy. Termostat umożliwia precyzyjne ustawienie niższej temperatury gdy śpimy, lub gdy jesteśmy na wyjeździe. Po zainstalowaniu głowic na grzejnikach można zapomnieć o powrotach do wychłodzonego domu. Trudno wyobrazić sobie wygodniejsze i bardziej praktyczne rozwiązanie w tym zakresie. 

Wygodne sterowanie

Głowicami termostatycznymi  WiFi można bardzo wygodnie sterować. Nie trzeba już ustawiać każdego termostatu manualnie. Wszystko to odbywa się poprzez aplikację. Dodatkowo wiele tego rodzaju urządzeń udaje się połączyć z systemami inteligentnego domu, a nawet ze sterownikiem na piecu, co generuje jeszcze większe oszczędności. Aby móc zmieniać ustawienia termostatu wcale nie trzeba być na miejscu. Można to zrobić, będąc poza domem. Głowice mogą być również sterowane głosowo.

Łatwa instalacja

Termostaty WiFi są tak produkowane, by ich instalacja była możliwie prosta i nie wymagała wizyty fachowca. Podczas montażu głowic nie trzeba wyłączać ogrzewania czy zakręcać zaworów. Nie są potrzebne do tego żadne specjalistyczne narzędzia. Po zapoznaniu się z instrukcją instalacja nie zajmuje najczęściej więcej niż kilka minut.

Oszczędność kosztów

Nadmierne ogrzewanie domu nie jest ani zdrowe, ani ekonomiczne. Termostaty WiFi umożliwiają precyzyjne ustawienie temperatury w każdym pomieszczeniu. Głowica termostatyczna z funkcją WiFi to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w praktycznie niewyczuwalny sposób. 

Coraz więcej osób poszukuje nie tylko oszczędnych ale i ekologicznych metod ogrzewania domu. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które może spełniać te kryteria są powietrzne pompy ciepła. Dowiedz się więcej na temat nowoczesnych sposobów ogrzewania domu. Poznaj wady i zalety powietrznych pomp ciepła.

Na jakie parametry przy wyborze głowicy termostatycznej zwracać uwagę?

Głowice termostatyczne cieszące się największym uznaniem to takie, które wiele ustawień regulują automatycznie. Niektóre termostaty działają praktycznie bez naszej ingerencji. Najlepszym tego przykładem jest funkcja otwartego okna. System głowicy potrafi to wykryć i automatycznie zmniejszyć pożądaną temperaturę lub całkowicie wyłączyć grzejniki.

Aplikacje do obsługi głowic są tworzone w taki sposób, by były jak najbardziej przyjazne dla użytkownika. Część z nich umożliwia sterowanie z dowolnego miejsca, również przebywając poza domem. Jednak nie wszystkie głowice WiFi mają taką funkcję.

Niektóre mogą być sterowane jedynie za pomocą pilota. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na ich zasięg. Zazwyczaj wynosi on maksymalnie 30 metrów. Po przekroczeniu tej odległości sterowanie termostatem nie będzie już możliwe.

Niemałą zaletą głowic termostatycznych z funkcją WiFi jest możliwość programowania na przyszłość. Oznacza to, że możemy precyzyjne ustalić jaka temperatura ma panować w mieszkaniu przez najbliższą dobę, tydzień, a nawet miesiąc. Dzięki temu nie trzeba codziennie klikać i zmieniać wartości, a w przypadku zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury można dopasować ustawienia na bieżąco.

Ciekawą funkcją, w którą producenci często wyposażają swoje urządzenia, jest funkcja spoczynku. W takim ustawieniu głowica wyłącza się gdy nie wykryje żadnego z domowników. Działa to w bardzo prosty sposób. Podpięty do sieci smartfon lub inne urządzenie do sterowania jest wykrywalne przez głowicę termostatyczną. To kolejna okazja do oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Warto również zwrócić uwagę na czytelność ekranu wyświetlającego dane odnośnie temperatury. Zbyt małe litery mogą utrudniać odczyt z większej odległości. Dla rodzin z małymi dziećmi bardzo przydatna jest blokada rodzicielska, która uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień.

Podsumowanie

Popularność bezprzewodowych głowic termostatycznych WiFi jest coraz większa. Przemawia za nimi przede wszystkim wygoda użytkowania i możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania. Dzięki sieci głowic termostatycznych i integracji z innymi urządzeniami w domu, można stworzyć w pełni sterowalny system ogrzewania łatwy w zarządzaniu nawet gdy przebywamy poza domem. W obecnych czasach to ogromna zaleta. 

Dobór urządzenia do własnych potrzeb to kluczowa kwestia, jednak biorąc pod uwagę sprawność działania i funkcjonalność na wyróżnienie w naszym rankingu zasługuje głowica Zigbee HY368. Warto zwrócić również zainteresować się bardzo dobrej jakości modelem HR92EE od Honeywell.  

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.