Ranking 5 najlepszych kosiarek spalinowych do 1500 zł

ranking kosiarek spalinowych do 1500 zł

Powierzchnia trawnika i ukształtowanie terenu to najważniejsze aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kosiarki. Modele spalinowe o większej mocy najlepiej radzą sobie z większą trawą nawet na rozległym i trudnym terenie. Kosiarki spalinowe z napędem dodatkowo ułatwiają pracę w takich warunkach. Sprawdź nasz ranking kosiarek spalinowych i wybierz model dopasowany do swoich potrzeb.

W budżecie 1500 zł znajdziesz w sklepach sporo modeli, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu nie powinien sprawić większych trudności. By jeszcze bardziej ułatwić Ci to zadanie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kosiarek spalinowych do 1500 zł. W tym rankingu kosiarek spalinowych wskażemy największe zalety, ale i wady poszczególnych modeli. Podpowiemy także na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki spalinowej i odpowiemy na pytanie jaką kosiarkę kupić.

Najlepsze kosiarki spalinowe do 1500zł

Ranking najlepszych kosiarek spalinowych do 1500 zł w 2024 roku

Kosiarka spalinowa Kanwod Grassmeister

Model polskiej marki Kanwod z serii Grassmeister wyposażony w tylny napęd, który ułatwia koszenie dużych powierzchni oraz wysokiej trawy. W koszu na skoszoną trawę pomieści się całkiem sporo bo aż 62 l. Kosiarka Kanwod wyposażona jest w funkcję rozdrabniania, która uwalnia od konieczności grabienia rozrzuconych resztek. Umożliwia ścinanie trawy na szerokości 51 cm. Wyrzut z boku zachowa czystą ścieżkę w czasie pracy. Model Graissmaister może poszczycić się mocnym i wydajnym silnikiem o pojemności 170cm3 . Urządzenie umożliwia pielęgnację dużych areałów nawet do 2650m3. Dzięki 8-stopniowej regulacji koszenia przytniesz trawnik do pożądanej wysokości.

Po skończonej pracy specjalny system mycia obudowy pozwoli oczyścić wnętrze kosiarki z resztek. Na uwagę zasługuje opcja grasowania czyli ścinania mokrej trawy. Model ten jest odpowiednio przygotowany do pracy z wilgotną trawą. O komfort podczas pracy zadbają duże koła i miękka rękojeść. Solidna, metalowa pokrywa zapewni trwałość urządzenia na wiele lat. Niewielkim minusem jest tradycyjny rozrusznik za pomocą linki, jednak za sprawą zwiększonej kompresji silnika nie przysparza on problemów w czasie startu.

Plusy

 • Funkcja rozdrabniania
 • Wyrzut z boku
 • Stalowa pokrywa
 • Mocny silnik
 • Wskaźnik napełnienia kosza
 • System mycia korpusu

Minusy

 • Rozruch linkowy
 • Waga (36,5 kg)

Kosiarka spalinowa Riwall RPM 4234 P

kosiarka spalinowa z napędemPropozycja czeskiej marki Riwall przeznaczona do średniej wielkości trawników. Model wyposażony w silnik o pojemności 170 cm3 i 8KM przytnie trawnik o powierzchni do 1000 m2. Kosiarka posiada centralną możliwość regulacji wysokości koszenia w 8 pozycjach. Szerokość robocza wynosi 42cm, co czyni to urządzenie dość kompaktowym.

Wysokiej jakości pokrywa wykonana z metalu jest odporna na uszkodzenia. Opisywany model spalinowy należy do grupy kosiarek bez napędu. Miękki rozruch nie powinien sprawić nikomu problemu. Urządzenie jest dość lekkie (21 kg) i zwrotne, dlatego manewrowanie nim będzie łatwiejsze. Dodatkowo posiada duże kółka i ergonomiczną, antywibracyjną kierownicę. Minusem w tym przypadku jest nieduży kosz o pojemności 45 l.

Plusy

 • Niska waga
 • Metalowy korpus

Minusy

 • Brak napędu
 • Mały kosz
 • Brak funkcji rozdrabniania

Kosiarka spalinowa Hortmasz HKS N

Kolejna dobra kosiarka spalinowa do 1500 zł tym razem od marki Hortmasz, wyposażona w napęd oraz silnik o pojemności 161 cm3. Szerokość robocza w tym modelu wynosi 46 cm, dlatego kosiarka może sprawie kosić nawet większe trawniki. Model HKS N umożliwia zbieranie pokosu do kosza o dość przyzwoitej pojemności 55 litrów. Oprócz tego resztki trawy mogą być rozdrabniane lub wyrzucane z boku urządzenia.

Praktyczny wskaźnik poinformuje o poziomie wypełnienia kosza. Metalowa pokrywa została odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Kosiarkę trzeba uruchamiać za pomocą linki. Centralna regulacja wysokości przycinania umożliwia ustawienie ostrzy w dużym zakresie. Dzięki systemowi mycia obudowy sprzęt można z łatwością utrzymać w czystości. Producent nie umożliwił regulacji rączki, dlatego praca z kosiarką dla wyższych osób może okazać się niezbyt wygodna.

Plusy

 • Metalowa pokrywa
 • Funkcja mulczowania
 • Boczne wyrzucanie trawy
 • System mycia obudowy
 • Napęd

Minusy

 • Brak regulacji wysokości rączki

Kosiarka spalinowa Scheppach

Kosiarka niemieckiej marki wyposażona w napęd oraz mocny silnik o pojemności 173 cm3. Urządzenie ścina trawę na szerokości 51 cm. Wyposażona w system mulczujący a także opcję wyrzutu bocznego. Nie brakuje również systemu mycia obudowy.

Kosiarka jest zwrotna dlatego dociera z łatwością do zakamarków ogrodu. Pojemny kosz (65 l) pozwala szybko i efektywnie kosić trawnik. Dzięki napędowi model ten sprawdzi się na działce pagórkowatej lub z wzniesieniami. Kosiarka Scheppach pracuje dość głośno. Opisywana kosiarka spalinowa nie posiada niestety regulacji wysokości rączki. Stalowa pokrywa silnika zapewnia trwałość tego sprzętu jednak plastikowe mocowanie kosza jest podatne na uszkodzenia.

Plusy

 • Funkcja mulczowania
 • System mycia obudowy
 • Metalowy korpus
 • Usuwanie trawy bokiem
 • Pojemny kosz
 • Mocny silnik

Minusy

 • Brak regulacji wysokości rączki
 • Plastikowe mocowanie kosza
 • Głośna praca

Kosiarka spalinowa NAC LS46-146-HS-NG

Ostatni w naszym zestawieniu model spalinowy z solidnym silnikiem o pojemności 146 cm3. Szerokość koszenia w tym przypadku wynosi 46 cm. Kosiarka jest wyposażona w napęd. Posiada funkcję bocznego wyrzutu oraz opcję mulczowania. Łożyskowane koła oraz ich centralna regulacja ułatwia sprawne rozpoczęcie pracy i prowadzenie urządzenia. Czystość urządzenia pomoże zapewnić funkcja mycia obudowy.

Kosiarka NAC sprawdzi się w przypadku średniej wielkości trawników a także tych o nieregularnej powierzchni. Dość duży pojemnik na skoszoną trawę (60 l) usprawni pracę z większym trawnikiem. Dużym plusem tego modelu jest rozruch elektryczny, dlatego z odpaleniem urządzenia poradzi sobie każdy. By uruchomić kosiarkę NAC wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk.

Plusy

 • Rozruch elektryczny
 • Rozdrabnianie
 • Boczny wyrzut
 • Pojemny kosz
 • Stalowy korpus

Minusy

 • Brak

Jaka kosiarka spalinowa do 1500zł sprawdzi się najlepiej?

Kosiarki spalinowe umożliwiają swobodną pracę bez ograniczeń kablem elektrycznym. By wybór kosiarki spalinowej był udany warto wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak wielkość trawnika czy ukształtowanie terenu. Murawy o sporej powierzchni najłatwiej jest kosić sprzętem umożliwiającym przycinanie przynajmniej na szerokości 5O cm. Wtedy praca idzie zdecydowanie szybciej i sprawniej.

W przypadku większych i nierównych działek oczywistym wyborem wydaje się być kosiarka z napędem. Urządzenie spalinowe zazwyczaj swoje ważą, a napęd znacząco ułatwia prowadzenie kosiarki.

Kosiarki spalinowe to urządzenia, które mają pewne ograniczenia. Moc sprzętu powinna być dopasowana do wysokości trawy. Jeśli zdarza ci się kosić wysokie źdźbła postaw na model kosiarki z mocniejszym silnikiem. Zbyt słaba kosiarka może ulec awarii w czasie ścinania wysokiej trawy.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kosiarki spalinowej?

Obudowa kosiarki

Korpus oraz obudowa kosiarki spalinowej mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali. Niektóre modele z tworzywa sztucznego nie odznaczają się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzeni mechaniczne. Z kolei kosiarki aluminiowe nie należą do najtańszych. Najpowszechniej stosowana jest stal i to ona zapewnia trwałość i wytrzymałość urządzeń koszących. Nie jest niestety najlżejszym materiałem.

Napęd

Jeśli zamierzasz wybrać kosiarkę spalinową zbudowany między innymi ze stali, musisz liczyć się z tym, że będzie on ważył dość sporo, a jego pchanie może sprawić problemy. Najczęściej kosiarki spalinowe średniej wielkości ważą około 30 kg. Takie obciążenie może dać się we znaki szczególnie jeśli trzeba nim kosić nierówną działkę. Na szczęście wiele kosiarek jest wyposażonych w napęd, który znacząco uławia sprawę i rozwiązuje problem wagowy. Praca z kosiarką z własnym napędem jest także znacznie szybsza i efektywna.

Moc silnika

Odpowiednia moc silnika to bardzo ważny parametr. Jeśli zamierzasz kosić działkę o nierównej lub większej powierzchni np. około 10 arów postaw na mocniejszy model, który nie tylko sprawdzi się podczas dłuższej pracy, ale i podoła wyższej roślinności. Kosiarki z silnikiem o pojemności 150-170 cm3 i mocy 5-8 KM są gotowe do intensywniejszej pracy w trudniejszych warunkach.

Dodatkowe funkcje

Kosiarka do 1500 zł może być wyposażona w szereg przydatnych funkcji. Producenci bardzo często wyposażają kosiarki spalinowe np. w funkcję rozdrabniania resztek, wyrzutu bokiem, ścinania mokrej murawy, czy też czy też oczyszczania sprzętu. Każda z nich jest przydatna i może mieć zastosowanie w wielu przypadkach.

Czy spalinowa kosiarka ma jakieś wady?

Wśród szeregu zalet kosiarek spalinowych łatwo znaleźć i kilka wad. Przede wszystkim są to urządzenia nieco głośniejsze od kosiarek zasilanych elektrycznie czy akumulatorowych. Nie da się ukryć, że generują one także szkodliwe dla otoczeni spaliny. Na szczęście producenci coraz częściej oferują modele emitujące niewielką ilość zanieczyszczeń. Minusem kosiarek spalinowych jest także waga. O ile w czasie pracy problem ten niweluje napęd, tak np. w przypadku transportu trzeba liczyć się z tym, że taka kosiarka nie będzie najłatwiejsza do przewożenia.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie jaką kosiarkę wybrać. Biorąc pod uwagę jakość wykonania, oraz dodatkowe funkcje naszym wyborem jest kosiarka NAC LS46-146-HS-NG. To urządzenie, które sprawdzi się w przypadku niewysokiej murawy i średniej wielkości trawników, także tych o nierównym ukształtowaniu. Godnym uwagi konkurentem może być także wysokiej jakości kosiarka Kanwod Grassmaistwer. Model ten poradzi sobie bez problemu na działce pokaźniejszych rozmiarów. Jego mocny silnik, pojemny kosz na skoszoną trawę i szeroki pokos sprawią, że praca nad utrzymaniem pięknego trawnika stanie się przyjemniejsza. 

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

1 komentarz do “Ranking 5 najlepszych kosiarek spalinowych do 1500 zł”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.