Ranking najlepszych kosiarek akumulatorowych 2024

ranking kosiarek akumulatorowych

Myśl o kablu ciągnącym się za kosiarką przyprawia Cię o dreszcze, a o modelu spalinowym nawet nie chcesz słyszeć? Kosiarka akumulatorowa może być rozwiązaniem. To urządzenia, które uwalniają od niewygodnego przewodu elektrycznego i nie zmuszają do wąchania spalin.

Przygotowaliśmy ranking kosiarek akumulatorowych, które przeanalizowaliśmy pod kątem parametrów i funkcjonalności. Nie zapomnieliśmy także o mankamentach każdej z nich. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych kosiarek zasilanych akumulatorem.

Najlepsze kosiarki akumulatorowe

Ranking kosiarek akumulatorowych 2024

Kosiarka Makita DLM382PT2 38cm, 40l

ranking kosiarek akumulatorowychModel od renomowanego producenta Makita zasilany dwoma akumulatorami 18V 6Ah. Taki zapas energii pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni do 560 m2 na jednym naładowaniu obu baterii.

Urządzenie zostało wyposażone w technologię XPT, której zadaniem jest zwiększenie odporności na pył i wilgoć. 13-stopniowa centralna regulacja umożliwia precyzyjny dobór wysokości cięcia. Pojemny 40l posiada praktyczny wskaźnik poziomu napełnienia.

Dodatkowym udogodnieniem jest składana rękojeść, dzięki czemu sprzęt zajmie mniej miejsca w garażu. Solidne, łożyskowane koła ułatwiają zaś prowadzenie kosiarki. Szybkie ładowanie obu baterii nie zajmuje dłużej niż 1h, co jest dość dużą zaletą w przypadku sprzętu akumulatorowego.

Elektryczna kosiarka akumulatorowa Makita nie jest wyposażona w funkcję mielenia trawy, jednak producent daje możliwość dokupienia specjalnej nakładki mielącej. Dzięki szerokości koszenia wynoszącej 38cm kosiarka sprawdzi się w mniejszych i średniej wielkości ogrodach, które nie są porośnięte bardzo wysoką trawą.

Plusy

 • Solidne wykonanie
 • Duży kosz
 • Pojemne baterie
 • 13-stopniowa centralna regulacja wysokości koszenia
 • Szybka ładowarka dwuportowa

Minusy

 • Konieczność dokupienia przystawki mulczującej

Kosiarka Dedra DED7199 37cm, 35l

ranking kosiarek akumulatorowychKosiarka firmy Dedra zapewnia szerokość koszenia wynoszącą 37cm. Wyposażona w bezszczotkowy silnik, gwarantuje płynną i bezawaryjną pracę.

Dwa pojemne akumulatory 18V 4Ah umożliwiają koszenie na zasilaniu przez około 50 minut. Te same akumulator od Dedra można wykorzystać do zasilania innych narzędzi tej samej marki.

 Średniej wielkości 35l kosz zapewni dość długą pracę bez przerw na opróżnianie. 6-stopniowa, centralna regulacja koszenia pozwoli dobrać wysokość cięcia trawnika.

Przechowywanie ułatwia składana rękojeść. Kosiarka sprawdzi się najlepiej na małych i średnich trawnikach. Sprzęt waży 16 kg, dlatego jest to stosunkowo lekki model.

Plusy

 • Bezszczotkowy silnik
 • Solidne wykonanie

Minusy

 • Brak funkcji mielenia trawy

Kosiarka Stiga 291302068/ST1 30cm, 30l

ranking kosiarek akumulatorowychKolejna dobra kosiarka tym razem od marki Stiga wyposażona w bezszczotkowy silnik, którego cechą jest m.in. cichsza praca i dłuższa żywotność.

W przypadku tego modelu szerokość koszenia wynosi 30 cm, co oznacza, że jest to urządzenie niewielkich gabarytów. Świadczy to tym również waga wynosząca zaledwie 10 kg.

Kosiarka posiada akumulator litowo-jonowy 20V 4Ah pozwalający skosić na jednym ładowaniu około 150 m2. Niestety producent dołącza do zestawu tylko jedną baterię. 30-litrowy kosz umożliwia koszenie mniejszych trawników.

Dzięki składanej kierownicy możemy swobodnie przenosić i przechowywać kosiarkę. 3-stopniowa regulacja wysokości pozwala indywidualnie dopasować wysokość cięcia.

Plusy

 • Silnik bezszczotkowy
 • Lekka
 • Uchwyt do przenoszenia

Minusy:

 • Jedna bateria
 • Brak funkcji mielenia trawy
 • Mało ergonomiczny uchwyt

Kosiarka NAC LB18-33-B40-S 33cm, 32l

ranking kosiarek akumulatorowychKosiarka elektryczna akumulatorowa NAC to solidny konkurent dla pozostałych modeli. Wyposażona w akumulator 4Ah 18V, który pozwala na swobodne skoszenie niewielkiego ogródka z niedużą trawą.

Model posiada 32 litrowy kosz ze wskaźnikiem wypełnienia, co dodatkowo ułatwia pracę. Dużą zaletą kosiarki NAC jest przystawka mulczująca, dzięki której możemy ciąć trawę bez kosza, nie martwiąc się o rozrzucone resztki.

Szerokość robocza w tym przypadku wynosi 33 cm, dlatego kosiarka należy do urządzeń zwrotnych i lekkich (10kg). Na uwagę zasługuje również cicha praca, którą z pewnością docenią również i sąsiedzi. Centralna regulacja wysokości koszenia pozwala dopasować wysokość cięcia na 5 różnych poziomach.

Plusy

 • Stosunek ceny do jakości
 • Cicha praca
 • Lekka
 • Funkcja mulczowania

Minusy

 • Jedna bateria

Kosiarka Riwall PRO RALM 3820 38cm, 40l

ranking kosiarek akumulatorowychCzeska kosiarka z solidnym zderzakiem wykonanym z tworzywa sztucznego ABS. To wydajny sprzęt oferujący szerokość koszenia wynoszącą 38 cm. Dzięki dwóm pojemnym bateriom 20V 4Ah i solidnemu silnikowi bez problemu poradzi sobie nawet z większym trawnikiem (około 600m2) i wyższą trawą.

Kosiarka jest wyposażona w centralną regulację wysokości koszenia trawnika (6pozycji). Pojemny 40l kosz pomieści więcej resztek trawy, bez konieczności przerywania pracy.

Wygodna rączka i składana kierownica ułatwiają transport i przechowywanie urządzenia. Sprzęt waży nieco ponad 14 kg. Dzięki dwóm ładowarkom szybkiego ładowania, czas napełniania baterii wynosi maksymalnie 1,5h. Model nie posiada dostawki mulczującej.

Plusy

 • Pojemne baterie
 • Solidne wykonanie
 • Pojemny kosz

Minusy

 • Brak funkcji mulczowania

Jakie są zalety kosiarki elektrycznej akumulatorowej

Bezpieczeństwo

Brak przewodu niweluje ryzyko przypadkowego najechania na kabel i co gorsza przecięcia go, co może grozić porażeniem. W przypadku kosiarek akumulatorowych ten problem nie istnieje. Wybierając urządzenie akumulatorowe, a nie zasilane kablem sieciowym, oszczędzamy także swoje rośliny, które mogłyby zostać przypadkowo owinięte w czasie pracy kosiarki i ulec zniszczeniu.

Cicha praca

Jeśli zależy Ci na cichym urządzeniu, które przy okazji nie utrudni życia sąsiadom, wybierz kosiarkę akumulatorową. To modele należące do najcichszych na rynku. Dzięki nim w czasie pracy nie będzie doskwierał Ci męczący hałas, który najczęściej wydobywa się z kosiarek spalinowych.

Ekologiczne rozwiązanie

Bezprzewodowe kosiarki pracujące dzięki baterii, z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. W końcu moda na bycie eko zatacza coraz szersze kręgi. I słusznie, o środowisko trzeba dbać, jak tylko się da. Wybierając model z akumulatorem unikniesz szkodliwych spalin w swoim ogrodzie.

Oszczędność

Dane dotyczące kosztów jakie może pochłonąć sprzęt do koszenia trawy pokazują, że modele kosiarek akumulatorowych są także tymi najbardziej oszczędnymi. Samo ładowanie i minimalne koszty konserwacji nie nadszarpną zbytnio domowego budżetu.

Mobilność

Brak kabla oznacza, że tego rodzaju kosiarkę można bez problemu przenosić w dowolne miejsce, nie martwiąc się o przewód elektryczny. Dodatkowo w porównaniu do modeli spalinowych, urządzenia te są o wiele lżejsze, a przy tym bardziej zwrotne, co ma szczególne znaczenie w przypadku ogrodów z wieloma nasadzeniami. Wybierając cięższy i mocniejszy model warto rozejrzeć się za funkcją napędu.

Czy kosiarki akumulatorowe mają jakieś wady?

Nie da się ukryć, że kosiarki akumulatorowe mają swoje niedoskonałości i warto je poznać przed zakupem. Najistotniejszym minusem są możliwości tych urządzeń. Niestety w większości kosiarki te nie nadają się one do pielęgnacji bardzo dużych ogrodów ani takich z wysoką trawą.

Dlatego nie są narzędziami, które dobrze radzą sobie z zadaniami specjalnymi. Ograniczona moc silnika i baterii nie pozwala im mierzyć się z trudnym terenem. W porównaniu do kosiarek spalinowych nie są to również modele aż tak wytrzymałe. Mowa tutaj chociażby o materiałach obudowy, które nie są tak solidne, jak. np. te wykorzystywane przy produkcji spalinówek.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kosiarki akumulatorowej?

Szerokość koszenia

Parametr ten bezpośrednio wpływa na czas pracy z daną kosiarką do trawy. Większa szerokość robocza pozwala szybciej uporać się z koszeniem. Warto pamiętać, że szersza kosiarka na akumulator to także większe gabaryty i waga, co ma znaczenie podczas przechowywania, ale i manewrowania sprzętem.

Kosz na trawę

Pojemność kosza na trawę determinuje to, jak często musisz przerywać pracę i opróżniać pojemnik. Większy kosz zwiększy również gabaryty kosiarki. Pojemność 25-30l to jedna z najmniejszych oferowanych przez ten sprzęt.

Waga

Jeśli posiadasz mały ogródek wybierz kosiarkę zwinną i lekką. Podniesie to komfort i wydajność pracy oraz wygodę użytkowania. Koszenie trawy lekką kosiarka nie będzie męczące dla żadnego z domowników. W przypadku urządzeń bez napędu to szczególnie istotny parametr.

Akumulator

Ostatnia ale wcale nie najmniej ważna kwestia. Pojemność akumulatora określa jak długo popracujemy na jednym ładowaniu. Warto również sprawdzić jak długo bateria się ładuje.

Dodatkowe funkcje

Dzięki nim praca jest wygodniejsza i mniej męcząca. Popularnym udogodnieniem jest chociażby funkcja mulczowania, dzięki której nie trzeba zbierać skoszonej trawy. Dzięki temu otrzymasz gotowy nawóz dla Twojego trawnika. Przydatna bywa także możliwość regulacji wysokości rączki, uchwyt do przenoszenia, wskaźnik napełnienia kosza czy tez poziomu naładowania baterii. Nie każda kosiarka posiada także centralną regulację wysokości. Kosiarka akumulatorowa z napędem będzie dobrym wyborem, jeśli działa jest położona na nierównym terenie.

Podsumowanie

Jaką kosiarkę akumulatorową wybrać? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie potrzebna jest choć minimalna analiza własnych potrzeb. Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Ci to zadanie.

Poszukując odpowiedniej kosiarki akumulatorowej sprawdź, czy jej parametry będą wystarczające do Twojej działki. Producenci informują o przewidywanej maksymalnej powierzchni, którą można skosić na jednej baterii. Rzeczywistość pokazuje, że dane te są dość często zaniżone.

Nieodpowiednio dobrany sprzęt, z pewnością nie ułatwi prac w ogrodzie. Jeśli posiadasz dużą działkę, zastanów się, czy nie warto kupić kosiarki spalinowej. Poszukując ekologicznej alternatywy dla sprzętu akumulatorowego sprawdź kosiarki elektryczne.  

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.