Ranking 5 Najlepszych Kosiarek Spalinowych Do 1000 Zł

ranking kosiarek spalinowych do 1000 zł

Posiadając choćby niewielki trawnik wokół domu, trzeba wyposażyć się w kosiarkę. Modele spalinowe wyróżnia przede wszystkim wygoda użytkowania i skuteczność. W przedziale cenowym do 1000 zł mamy dość duży wybór. Jaką kosiarkę spalinową warto wybrać? 

Przygotowaliśmy ranking kosiarek spalinowych, które posiadają szereg funkcjonalności ułatwiających pracę. Omówimy w nim polecane modele wykonane z wysokiej jakości materiałów w tym urządzenia z napędem. Weźmiemy pod uwagę nie tylko zalety, ale i niedoskonałości poszczególnych kosiarek. 

Najlepsze Kosiarki Spalinowe Do 1000 zł

Ranking Najlepszych Kosiarek Spalinowych Do 1000 Zł W 2024 Roku

Kosiarka Kanwod Grassmeister Junior

kosiarka spalinowa kanwod

Kosiarka spalinowa polskiej marki Kanwod z silnikiem o mocy 6 KM oraz pojemności 125 cm3. To mocny sprzęt ze stalową obudową, który bez problemów poradzi sobie z wyższą i grubszą trawą. Wyposażono go w napęd oraz duże łożyskowane koła, które ułatwią manewrowanie. Centralnie regulowana wysokość koszenia pozwala ścinać źdźbła na 7 różnych poziomach. Kosz na trawę ma pojemność zaledwie 40 litrów, dlatego podczas koszenia wyższej murawy konieczność częstszego opróżniania może być męcząca.  

Kosiarka przeznaczona jest do domowych zastosowań. Optymalna szerokość koszenia (41 cm) pozwala swobodnie przemieszczać się między drzewami i krzewami. Na uwagę zasługuje funkcja grassowania, która umożliwia koszenie mokrej trawy. To rozwiązanie dość rzadko spotykane w modelach z tej półki cenowej. Kosiarka Kanwod posiada także funkcję Ultra Blending, dzięki czemu trawnik znacznie łatwiej wchłania substancje odżywcze z rozrzuconych resztek. Model odpalany jest tradycyjnie za pomocą linki, jednak zastosowanie łożysk oraz podkładek o niskim współczynniku tarcia sprawia, że rozruch nie stanowi żadnego problemu. 

Plusy

 • Mocny silnik
 • Funkcja grassowania
 • Napęd

Minusy

 • Mały kosz
 • Brak wyrzutu bokiem

Kosiarka Husar hus9834

kosiarka spalinowa husarKosiarka spalinowa z napędem wyposażona w silnik o pojemności 123 cm3. Cztery łożyskowane, duże koła oraz napęd ułatwiają poruszanie po trudniejszym terenie. Szerokość robocza wynosząca 43 cm pozwala wygodnie użytkować kosiarkę na działce obsadzonej krzewami i drzewami. Dzięki systemowi Easy Start rozruch za pomocą linki jest bezproblemowy nawet dla osób starszych.


Funkcja koszenia bez kosza niestety nie obejmuje wyrzutu bocznego. Dużym ułatwieniem w utrzymaniu sprzętu w czystości jest system mycia wnętrza. Średniej wielkości pojemnik o pojemności 50 l sprawdzi się na niewielkich działkach, a także podczas koszenia wyższej murawy. Kosiarka umożliwia regulację wysokości na 6 poziomach za pomocą dźwigni. Model Husar nie posiada funkcji mulczowania resztek.

Plusy

 • System mycia korpusu
 • Napęd

Minusy

 • Brak funkcji mielenia trawy
 • Brak wyrzutu bocznego

Kosiarka Gatec GT146NKS

Kosiarka spalinowa gatecKolejny w naszym zestawieniu model kosiarki spalinowej tym razem od polskiej marki Gatec. To dobra kosiarka spalinowa do 1000 złotych. Sprzęt wyposażony jest w silnik o pojemności 150 cm3. Szerokość robocza w tym przypadku wynosi 46 cm, co oznacza, że jest to model średniej wielkości, który z powodzeniem sprawdzi się na mniejszych, ale i średniej wielkości działkach. Obudowę wykonano ze stali, co znacząco wydłuża żywotność sprzętu.


Kosiarka wyposażona jest w szereg funkcji, które ułatwiają strzyżenie dużej działki. Najważniejszym udogodnieniem jest napęd. Dzięki niemu wygodnie i szybko skosisz nawet nierówną działkę. Na uwagę zasługuje również wyrzut boczny, wskaźnik napełnienia kosza, a także funkcja mulczowania, czyli mielenia resztek trawy. Po skończonej pracy kosiarkę oczyścisz dzięki systemowi mycia wnętrza. Warto zaznaczyć, że sprzęt jest dość ciężki w porównaniu do poprzednich modeli, ponieważ waży aż 33 kg.

 Plusy

 • Funkcja mulczowania
 • System mycia korpusu
 • Wskaźnik napełnienia kosza
 • Napęd
 • Wyrzut boczny 

Minusy

 • Waga

Kosiarka Scheppach MP135-42 OHV

kosiarka spalinowa scheppachSpalinowa kosiarka Scheppach z silnikiem o pojemności 132cm3 przeznaczona raczej do małych powierzchni. Szerokość robocza wynosi 42 cm. Producent rekomenduje ten model do działek o powierzchni 1000-1500 m2.

Sprzęt jest lekki (18kg), dlatego brak napędu nie powinien stanowić większego problemu, jednak w przypadku pagórkowatych działek, warto sięgnąć po modele z napędem. To kosiarka, którą z łatwością przetransportujesz. Urządzenie Scheppach posiada centralną regulację wysokości ścinania trawy w 7-stopniowej skali. Pojemny kosz (55 l) pomieści sporą ilość resztek. 

Plusy

 • Niska waga
 • Pojemny kosz

Minusy

 • Brak napędu
 • Brak funkcji mulczowania

Kosiarka Handy SH46P144R

Kosiarka spalinowa Handy z silnikiem o pojemności 144 cm3 to ostatni z wyróżnionych modeli. Optymalna szerokość koszenia wynosząca 46 cm i ergonomiczny uchwyt pozwalają na efektywną pracę oraz łatwe sterowanie. Model Handy waży 28 kg, jednak nie został wyposażony w napęd, dlatego sprawdzi się najlepiej na równym terenie.


Kosiarkę wyróżnia bardzo pojemny 60 l kosz, dzięki któremu szybciej uporasz się z podcinaniem trawnika bez przerywania pracy. Dzięki 8-stopniowej regulacji wysokości koszenia przytniesz murawę na wysokości od 25 mm. 

Plusy

 • Jakość wykonania
 • Pojemny kosz

Minusy

 • Brak napędu
 • Brak dodatkowych funkcji

Jaką Kosiarkę Spalinową Do 1000zł warto wybrać?

Jaka kosiarka spalinowa do 1000 zł sprawdzi się najlepiej? W przedziale cenowym do 1000 zł mamy całkiem spory wybór kosiarek. Modele spalinowe tak jak i inne kosiarki warto dobierać pod kątem wielkości trawnika oraz ukształtowania terenu. 

Jeśli posiadasz mniejszą działkę, która jest obsadzona sporą ilością krzewów postaw na mniejszy model z szerokością koszenia wynoszącą 40 cm. W przypadku dużych trawników warto pokusić się o kosiarkę oferującą szerokość koszenia powyżej 46 cm, która obejmie szerszy pokos.

Sporym udogodnieniem w pracy szczególnie gdy twój trawnik jest pagórkowaty, staje się napęd w kosiarce. Nawet mniejsze kosiarki bardzo często ważą powyżej 30 kg, dlatego warto zwrócić uwagę na tę funkcję. 
Kosiarka spalinowa, która spełni Twoje oczekiwania, powinna być dobrana także pod kątem mocy silnika. Jeśli zamierzasz pracować z wyższą i gęstą zielenią, rozejrzyj się za modelem wyposażonym w mocniejszy silnik. Kilka ciekawych modeli z nieco wyżej półki cenowej znajdziesz również w naszym rankingu kosiarek spalinowych do 1500 zł.

Na jakie parametry zwrócić Uwagę Przed Zakupem?

Napęd 
Kosiarka ważąca około 25 kg przy dłuższej pracy może okazać się zbyt ciężka. Rozwiązaniem jest napęd, dzięki któremu koszenie nawet na nierównym terenie nie stanowi większego problemu. 

Moc silnika
Kosiarka to urządzenie, które musi być gotowe nie tylko do lekkiej, ale i cięższej pracy w trudniejszych warunkach. W końcu nie zawsze murawę porastają kilkucentymetrowe źdźbła. Z biegiem czasu trawnik staje się gęstszy i nieraz przyjdzie Ci zmierzyć się z wyższą zielenią. W takich sytuacjach ważna jest moc silnika a także jakość materiałów, z których został on wykonany.

Obudowa
Korpus i obudowa kosiarki są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub stali. Rzadziej spotkać można aluminium. Jeśli szukasz modelu, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i częstą eksploatację, postaw na kosiarkę wykonaną ze stali. Są to urządzenia o wiele wytrzymalsze od tych z tworzywa sztucznego, ale niestety również i cięższe. 

Szerokość robocza
Szerokość koszenia w kosiarce to jeden z ważniejszych parametrów. Jeśli posiadasz większą działkę, koniecznie zwróć uwagę na szerokość roboczą. W przypadku kosiarek spalinowych parametr ten najczęściej rozpoczyna się od około 40 cm. Im szerszy tym praca będzie szła szybciej. Warto jednak pamiętać, że im szersza kosiarka, tym mniejsza będzie jej zwrotność. Jest to szczególnie istotne gdy na Twojej działce znajduje się sporo krzewów i innych nasadzeń. Większe działki wymagają natomiast dużej szerokości roboczej.

Dodatkowe funkcje
Nie bez znaczenia są dodatkowe systemy i funkcje, których zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie i przyspieszenie pracy z trawnikiem. Do najpopularniejszych rozwiązań należy funkcja mulczowania, czyli rozdrabniania skoszonej trawy, dzięki czemu nie trzeba jej już grabić, a także wyrzut bokiem, który umożliwia wygodne koszenie bez kosza. Producenci wyposażają niektóre modele także w system oczyszczania korpusu. Wystarczy podłączyć zwykły wąż ogrodowy do odpowiedniego i kosiarka znowu jest czysta. Jedną z ciekawszych funkcjonalności jest system ścinania mokrej trawy, umożliwiający koszenie nawet tuż po deszczu. Wygodę użytkowania podnosi także rozrusznik elektryczny, który zamiast tradycyjnej linki uruchamia kosiarkę.

Podsumowanie

Wśród szeregu zalet kosiarek spalinowych warto także zauważyć ich minusy. Są to urządzenia cięższe od modeli elektrycznych. Niestety emitują także spaliny. Producenci jednak dbają o to, by niwelować te wady, na tyle ile jest to możliwe. Nowoczesne kosiarki spalinowe emitują niewielką ilość zanieczyszczeń pochodzących z paliwa, a własny napęd praktycznie eliminuje problem wyższej wagi. Kupując kosiarkę spalinową, zadbamy o trawnik łatwo i przyjemnie, bez martwienia się kabel elektryczny i jego ograniczony zasięg.

Zobacz nasze inne posty

Udostępnij Ten Post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętaj, że możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz na nasze linki i dokonasz zakupu. Jednakże, nie ma to wpływu na nasze recenzje i porównania. Staramy się, aby wszystko było sprawiedliwe i wyważone, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.